StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Skoda i POL-HEM spadają z Extraligi!

Znamy już pierwsze rozstrzygnięcie w Stalex Extralidze. Spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej zaliczają BS Skoda Auto Grudziądz i POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal.

Trzecim ze spadkowiczów będzie ktoś z trójki: Unisław Team, Świeckie Orły, Chełmża Futsal Team, przy czym najtrudniejsze zadanie w walce o utrzymanie czeka zespół z Unisławia, który musi bezwzględnie wygrać dwa mecze z rzędu i liczyć na potknięcia rywali.

 

Tym samym kończy się pewna epoka występów w czołówce grudziądzkiej Skody. Zespół ten ma bogatą historię startów wśród najlepszych z Galą Finałową włącznie (pod nazwą Ohapki Grudziądz). Już rok temu jednak Skoda zaliczyła spadek, ale otrzymała "dziką kartę". Niestety zespół po raz kolejny nie zdołał utrzymać się wśród najlepszych.

POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal mimo kilku wzmocnień nie był w stanie po wywalczeniu awansu zagrzać dłużej miejsce w Extralidze, co pokazuje, jak trudnym zadaniem jest znaleźć się w czołowej siódemce.

Obie drużyny grają jednak dalej i zgodnie z naszym regulaminem, nadal mają szansę nawet na mistrzostwo. Będą musiały jednak bić się w rundzie barażowej, a do losowania przystąpią jako zespoły nierozstawione.

 

 

Zaloguj się, by skomentować