Puchar Ligi dla Raf-Mix & Partnerzy [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór rozegraliśmy finał Pucharu Ligi. Po trofeum sięgnęli piłkarze Raf-Mix’a.

Orły Galportu – Raf-Mix & Partnerzy 3:10 (2:5)

Orły Galportu: Maciej Góra 2, Patryk Kotala 1,

Raf-Mix: Maciej Słupecki 4, Olaf Wójtowicz 2, Kajetan Wojciechowski 2, Marcin Wanat 1, Dominik Woźniak 1.

MVP meczu: Maciej Słupecki (Raf-Mix & Partnerzy).

Orły Galportu nie obroniły trofeum. Na pewno oczekiwaliśmy bardziej zaciętego pojedynku, wszak w Extralidze Raf-Mix nie wygrał właśnie tylko z zespołem Macieja Góry i spółki (2:2). Tymczasem w dzisiejszym finale Orły nie miały specjalnie argumentów w starciu z dobrze dysponowanymi rywalami. W zasadzie już po pierwszym kwadransie było niemal przesądzone, kto wzniesie puchar. Raf-Mix pierwszą swoją akcję zamienił na gola. Wynik w 1. min. otworzył Olaf Wójtowicz przy asyście Filipa Tadycha. 180 sekund potem Patryk Kotala przechwycił piłkę na środku boiska i w sytuacji sam na sam z Szymonem Kmiecikiem doprowadził do remisu. W 6. min. po ładnej akcji Kajetan Wojciechowski ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trzy minuty później Raf-Mix wygrywał już 4:1 po bramkach Wójtowicza (z głowy) i Macieja Słupeckiego. W 14. min. Orły zdobyły drugiego gola (skuteczna dobitka Macieja Góry), ale jeszcze przed przerwą odpowiedział Marcin Wanat po zagraniu Słupeckiego. Na początku 2. części Orły mogły wrócić do gry, jednak Adam Kardas i Maciej Śliwiński nie wykorzystali swoich szans. Piłkarze Raf-Mix’a pozbawili rywali złudzeń bramkami Kajetana Wojciechowskiego (18) i Macieja Słupeckiego (21). Potem zrobiło się na boisku nerwowo, mieliśmy dużo fauli, a w ostatnich czterech minutach cztery rzuty karne przedłużone. Pierwszego przestrzelił Szymon Kmiecik. Dwa kolejne wykorzystał Maciej Słupecki i było 9:2. W 29. min. rzut karny przedłużony wywalczyły też Orły, którego na gola zamienił Maciej Góra. Raf-Mix drugi w historii Puchar Ligi (pierwszy w sezonie 2014/15) przypieczętował jeszcze bramką Dominika Woźniaka.

Do zawodników Raf-Mix’a trafiły wszystkie nagrody indywidualne 9. edycji Pucharu Ligi. Królami strzelców zostali wspólnie Dominik Woźniak i Maciej Słupecki – po 7 bramek. Najlepszym asystentem był Kajetan Wojciechowski (7 asyst). Z kolei nagroda za MVP finału trafiła do Macieja Słupeckiego, który strzelił w dzisiejszym meczu cztery gole i zaliczył asystę.