Puchar Ligi ważny dla statystyk

W piątkowy wieczór poznamy zdobywcę Pucharu Ligi w sezonie 2023/24. Zwycięska drużyna otrzyma 1500 złotych do podziału i darmowy udział w kolejnym sezonie rozgrywek. Poszczególni zawodnicy będą jednak walczyć również o indywidualne trofea.

O tym, jak bardzo warto awansować jak najwyżej w Pucharze Ligi przekonali się zawodnicy, którzy do samego końca będą chcieli polepszyć swoje statystyki właśnie w meczu finałowym.
Najbliższy zwycięstwa w klasyfikacji na najlepszego strzelca Pucharu Ligi jest Dominik Woźniak z Raf-Mix’a, który ma 6 goli. Oto jak przedstawia się czołówka:
1. Dominik Woźniak (Raf-Mix) – 6 goli
2. Maciej Góra i Adam Kardas (Orły) – 4 bramki
3. Filip Mierzejewski i Maciej Słupecki (Raf-Mix) – 3 bramki
Oczywiście możliwy jest jeszcze inny król strzelców spośród finalistów, ale musiałby w piątkowy wieczór sporo nastrzelać.
Klasyfikacja asyst w Pucharze przedstawia się następująco:
1. Kajetan Wojciechowski (Raf-Mix) – 6 asyst
2. Filip Mierzejewski (Raf-Mix) – 4 asysty
3. Sergiusz Kot (Raf-Mix) i Maciej Góra (Orły) – po 3 asysty
Warto walczyć do samego końca, ponieważ w przypadku remisu nagrody będziemy dzielić.
Pasjonująco zapowiada się również rywalizacja o „złotego buta”. Przypomnijmy, że każda bramka w Pucharze Ligi punktowana jest x 1,2 pkt. Jak na razie klasyfikacja wygląda następująco:
1. Amadeusz Olszewski (Noe-Trans/Rolmasz) – 46,4 pkt
2. Maciej Słupecki (Raf-Mix) – 43,6 pkt
3. Dominik Woźniak (Raf-Mix) – 39,2 pkt
4. Adam Kardas (Orły) – 38,6 pkt

Każdy gol w finale Pucharu Ligi może więc się okazać na wagę złota, a raczej złotego buta, którego zwycięzca otrzyma najwyższą indywidualną nagrodę w Stalex Lidze – 2500 złotych od firmy ZUH Kamil, Pana Tomasza Komorowskiego. Życzymy powodzenia!