StalexLiga

Switch to desktop Register Login

Ostatnie rozstrzygnięcia eliminacyjne

Zakończyliśmy eliminacje. Ostatecznie do II ligi awansowały w dniu dzisiejszym Aut-Mor Bukowiec, Team Świekatowo oraz Olimpia Drzycim. 

 

Team Świekatowo - Baster Team 4:2 (2:2)

Bramki:

Świekatowo - Szczukowski 3, Żakiewicz 1

Baster - Wiśniewski 1, Lipnicki 1

MVP - Szczukowski (Team Świekatowo)

Obie ekipy jeszcze przed meczem miały szanse na awans do II ligi. Trudniejsze zadanie było przed Basterem, który musiał również liczyć na potknięcia innych rywali. Mecz rozpoczął się po myśli świecian, którzy po bramce Wiśniewskiego wyszli na prowadzenie. Świekatowo szybko przeorganizowało swoją grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Na trafienia dwukrotnie Szczukowskiego Baster odpowiedział golem Lipnickiego. W drugiej części meczu skuteczność zgubili gracze Bastera co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. Trzecie trafienie dołożył Szczukowski oraz raz Żakiewicz. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 i świekatowianie czekali na rezultat meczu Aut-Mor - Noe-Trans. Jak się później okazało, wywalczyli chyba dość niespodziewany awans do II ligi.

Noe-Trans Przysiersk - Aut-Mor Bukowiec 3:5 (1:3)

Bramki:

Noe - Ligmanowski 1, Kulczyk 1, Kasperski 1

Aut-Mor - Medunytsia 2, Morgaś 1, Glazik 1, Ratkowski 1

MVP - Ejankowski (Aut-Mor Bukowiec)

Noe-Trans wiedziało, że aby znaleźć się w II lidze muszą zdobyć komplet punktów w starciu z Aut-Morem. Mecz doskonale zaczął się dla Medunytsii, który zdobył dwie bardzo ładne bramki już do przerwy. W pierwszych 20 minut swoje gole dołożyli jeszcze Morgaś oraz Ligmanowski dla Przysierska. Wszystkie marzenia o II lidze szybko zakończyły się juz na początku drugiej części gry.  Trafienia Glazika i Ratkowskiego i już po chwili Aut-Mor prowadził 5:1. W samej końcówce Noe potrafiło jeszcze dwukrotnie pokonać Bernackiego, jednak nie wystarczyło to aby ugrać coś w tym meczu. Finalnie, Noe znajduje się w III lidze, zaś ekipa Morgasia chyba równie niespodziewanie co Team Świekatowo wystąpi w II lidze.

Olimpia Drzycim - Pantery/Gresta/Espack/Sadowska 1:8 (0:3)

Bramki:

Olimpia - Zadrużyński 1

Pantery - Gackowski 4, Dobrowolski 2, Sobczak 1, Kolano 1

MVP - Gackowski (Pantery/Gresta/Espack/Sadowska)

Mecz już o "nic" z racji jasnej sytuacji w grupie B. Olimpia podeszła do meczu chyba na zbyt dużym luzie co bardzo szybko wykorzystał zespół Panter. Skrzętnie konstruowanie ataków połączone z solidną defensywą przyniosło chyba niespodziewanie dość okazałe zwycięstwo. Fajne zawody rozgrywali przede wszystkim Gackowski i Dobrowolski. Wynik powinien być jeszcze bardziej okazały jednak w poczynania młodych Panter wdało się dużo niepotrzebnej improwizacji. Ostatecznie Panterom do awansu zabrakło jednego punktu. Teraz z pewnością można żałować sobotniej porażki ze Stolarnią. Olimpia z taką grą nie ma żadnych szans na zaistnienie w II lidze, Pantery z kolei realnie mogą powalczyć o zwycięstwo w swojej III-ligowej grupie.

Haber - Lisewskie Jaszczury 4:8 (0:4)

Bramki:

Haber - Murawski 3, Bereza 1

Jaszczury - Grodzicki 2, Liszaj 2, Bartoszewski 1, Gefeld 1, Majewski 1, Taglewski 1

MVP - Liszaj (Lisewskie Jaszczury)

Już przed spotkaniem żaden z zespołów nie miał żadnych szans na awans do II ligi. Mecz w takim razie mógł być potraktowany szkoleniowo. Poważniej do tematu podeszli zawodnicy z Lisewa zdecydowanie przeważając przez cały mecz. Haber zaczął grać dopiero od stanu 0:6 przy nieustępliwie uciekającym czasie gry. Szybkie cztery bramki mogły zwiastować ciekawą końcówkę, jednak na sam koniec dwa trafienia Grodzickiego i Taglewskiego ponownie zakończyły emocje. Haber jako mistrz III ligi z poprzedniego sezonu z pewnością liczył na coś więcej niż ponowny udział w najniższej lidze. Jaszczury chyba też kończą eliminacje z niedosytem spowodowanym swoją słabą grą. 

InterMK Świecie - Darmex Casing 10:3 (6:2)

Bramki:

InterMK - Szymecki 4, Koźlinka 2, Kwiatkowski 2, Warczak 1, Adamczyk 1

Darmex - Wrzeszczyński, Minga 1, Rak 1

MVP - Szymecki (InterMK Świecie)

Podobnie jak w przypadku meczu Habra z Jaszczurami ten pojedynek też był toczony bez dodatkowego smaczku. Przez cały mecz lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy dokumentując to zdecydowanie większą ilością bramek. Darmex starał się, próbował jednak było to za mało. Widoczny też był brak zawieszonego przez ligę na trzy mecze Mateusza Rezmera. Mecz ogólnie bez jakiejkolwiek historii. W nie długiej przyszłości dojdzie do rewanżu, gdyż los skierował obie ekipy do grupy A III ligi.

 

 

 

 

Zaloguj się, by skomentować