Liga: Eliminacje Gr. B

Eliminacje Gr. B

Young Boys Świecie vs Olimpia #86/87

Young Boys Świecie – Olimpia #86/87 Soccer Club 15:2 (6:1)

Bramki:

Young Boys – Linkowski 5, Frankiewicz 3, Kułakowski 3, Chiliński 1, Młynarczyk 1, Ratkowski 1, Kleina 1

Olimpia – Kępiński 2

MVP – Linkowski (Young Boys Świecie)

Ostatni mecz w grupie dla obu drużyn przyniósł zdecydowane zwycięstwo młodych świecian. Ani przez chwilę ich okazałe zwycięstwo nie było zagrożone. Olimpia zagrała bez bramkarza, a między słupkami musiał stanąć nominalny gracz z pola, co też z pewnością przełożyło się na wysokość wygranej. Prym na placu gry wiedli przede wszystkim na co dzień gracze Wdy Świecie – Linkowski, Frankiewicz i Kułakowski, dzięki którym Young Boys strzeliło 11 bramek i zanotowało 7 asyst. Grudziądzanie mimo wszystko już za niedługo będą mogli spróbować poprawić swój występ, gdyż obie drużyny na pewno zagrają ze sobą jeszcze w III lidze.

Noe-Trans/Rolmasz vs Unisław Team

Noe Trans/Rolmasz – Unisław Team 6:8 (3:3)

Bramki:

Noe – Orłowski 3, Wiśniewski 2, Molus 1

Unisław – Szatkowski 3, Wójtowicz 3, Modrzyński 1, Zieliński 1

MVP – Wójtowicz (Unisław Team)

Mecz obu drużyn, które już prędzej zapewniły sobie udział w II lidze przyniósł sporo bramek. Mecz idealnie rozpoczął się dla Noe, które to po niespełna dwóch minutach prowadziło po bramkach Wiśniewskiego i Orłowskiego 2:0. Dopiero po tych trafieniach podopieczni Jerzego Siemienieckiego zdecydowanie lepiej zorganizowali swoją grę i zaczęli przejmować inicjatywę. Najczęściej bramkę Warczaka, który aż 21-krotnie ratował swoją drużynę, atakowali Szatkowski wraz z Wójtowiczem. W drugiej połowie w pewnym momencie było już 8:3 dla Unisławia co spowodowało rozprężenie w ich szeregach. Skutkiem tego były 3 trafienia rywali, którzy w ten sposób zmniejszyli rozmiary porażki.

Noe-Trans/Rolmasz vs Young Boys Świecie

Noe Trans/Rolmasz – Young Boys Świecie 6:3 (3:2)

Bramki:

Noe – Wiśniewski 2, Gorczyca 1, Jackowski 1, Kasperski 1

Young Boys – Linkowski 2, Frankiewicz 1

MVP – Gorczyca (Noe Trans/Rolmasz)

Gracze z Przysierska po słabym występie przeciwko Metalbarkowi szybko chcieli zatrzeć ten zły obraz. Rywala ku temu mieli bardzo niewygodnego, gdyż Young Boys w poprzednich meczach zaprezentowali się co najmniej solidnie. Przez cały mecz spotkanie było bardzo wyrównane, o końcowym zwycięstwie zadecydowały tylko piłkarskie szczegóły. Słabsze spotkanie zagrał Jacek Kułakowski, który pokazał prędzej, że może być liderem swojej ekipy. U ich rywali z kolei, pierwsze skrzypce wiódł dzisiaj Marco Gorczyca, który zarówno w ataku jak i w obronie był wręcz nieomylny. Noe tym zwycięstwem przypieczętowało swój awans do II ligi, z kolei Young Boys zebrało bardzo cenne doświadczenie w tym sezonie, które miejmy nadzieję przełożą na III-ligowe boje.

MetalBark vs Noe-Trans/Rolmasz

Metalbark Bydgoszcz – Noe Trans/Rolmasz 8:0 (3:0)

Bramki:

Metalbark – Dąbrowski 3, Pacek 2, Ejankowski 1, Kacprzak 1, Madeja 1

Zerko – Hiller (Metalbark) – 8 strzałów obronionych

MVP – Dąbrowski (Metalbark Bydgoszcz)

Wszyscy zacierali ręce na ciekawe spotkanie w grupie B, które jednak niestety nie okazało się hitem. Od samego początku inicjatywa należała do bydgoszczan. Noe Trans miało sporo problemów, aby przedrzeć się pod bramkę Fabiana Hillera, przez całe spotkanie oddając tylko 8 celnych strzałów. Taka ilość nie mogła przynieść ostatecznego sukcesu zespołowi Dariusza Gerke. Metalbark krótko mówiąc „robił swoje” i mozolnie rozpracowywał swojego przeciwnika. Każdy z graczy z Bydgoszczy próbował pokonać bramkarzy Noe, jednak najskuteczniejszy był Dariusz Dąbrowski, autor 3 bramek. Metalbark zakończył już rozgrywki w grupie B. Teraz czekać będzie na swoich nowych rywali w II lidze. Możliwe, że ponownie przyjdzie im mierzyć się z Noe Trans, gdyż ta drużyna zachowała jeszcze szanse na występy w tej lidze.

Haber vs Olimpia #86/87

Haber – Olimpia #86/87 Soccer Club 14:9 (3:6)

Bramki:

Haber – Węgierek 4, Murawski 3, Gross 3, Majorek 2, Brzeziński 1, bramka samobójcza 1

Olimpia – Olechnowicz 4, Żyłowski 2, Vu Thanh 2, Sarnowski 1

MVP – Rybacki (Haber)

Mecz karuzela. Tak można nazwać sinusoidę wydarzeń, która otwierała sobotę ze StalexLigą. Haber zaczął bardzo niemrawo, wręcz sennie. Takie podejście bardzo szybko się zemściło, kiedy to dość szybko Olimpia wyszła na prowadzenie 0:3. Wszyscy chyba byli zaskoczeni takim rozwojem wydarzeń. Haber jednak zdołał poukładać swoją grę i złapał kontakt z rywalem. Do przerwy mimo wszystko grudziądzanie mieli trzy bramki przewagi. Drugie 15 minut pokazało jednak już bardzo wyraźne braki kondycyjne Olimpii. Z każdą chwilą jej gracze słabli w oczach, co skrzętnie wykorzystywał Haber punktując Śliwińskiego. Mimo braku bramki w meczu MVP spotkania został wybrany Damian Rybacki, który aż 5-krotnie zaliczał ostatnie skuteczne podanie do swoich kolegów.

Unisław Team PBDI vs Young Boys Świecie

Unisław Team – Young Boys Świecie 5:2 (1:2)

Bramki:

Unisław – Wójtowicz 3, Jaworski 1, Szatkowski 1

Young Boys – Kułakowski 1, Ławicki 1

MVP – Wójtowicz (Unisław Team)

Przez pierwsze 15 minut oba zespoły szukały swoich szans przede wszystkim przy kontratakach. Zawsze jednak czegoś zabrakło, aby móc pokonać bramkarza rywali. Dopiero wynik w 10 minucie otworzył Kułakowski, na co po chwili odpowiedział Jaworski. Kiedy wydawało się, że na przerwę schodzić będziemy z wynikiem remisowym z pozoru nie groźną sytuację na bramkę zamienił Ławicki. Na początku drugiej połowie bramkę wyrównującą strzelił Wójtowicz. Bardzo długo utrzymywał się remis, a podział punktów stawał się coraz bardziej realny. Wtedy o sobie ponownie przypomniał Wójtowicz, który dołożył dwie bramki. Trafienie zaliczył jeszcze Szatkowski i to Unisław schodził ze świeckiego parkietu zwycięski.

Olimpia #86/87 vs MetalBark

Olimpia #86/87 Soccer Club – Metalbark Bydgoszcz 0:15 (0:8)

Bramki:

Metalbark – Dąbrowski 5, Stasikowski 5, Ejankowski 3, Kacprzak 1, Madeja 1

MVP – Stasikowski (Metalbark Bydgoszcz)

Od pierwszej do ostatniej sekundy spotkania przewaga bydgoszczan nie podlegała kompletnie żadnej dyskusji. Olimpia próbowała jeszcze kilka godzin przed spotkaniem spróbować przełożyć to spotkanie ze względu na problemy zdrowotne większości ich zespołu. Ku tej prośbie nie przychylili się gracze Metalbarku, do czego oczywiście mieli możliwość. Metalbark starał się, aby jak najwięcej ich zawodników mogło mieć szansę na losowanie “kopertówek”. Gracze z Bydgoszczy zapewnili sobie tą wygraną również awans do II ligi. Prawdziwe granie dla tego zespołu rozpocznie się właśnie od tego etapu, a beniaminkowi z Grudziądza pozostanie już chyba tylko gra w III lidze, gdzie będą zbierać cenne doświadczenie przed następnym sezonem.

Haber vs Unisław Team

Haber – Unisław Team 0:9 (0:0)

Bramki:

Unisław – Wójtowicz 4, Jaworski 2, Zieliński 2, Fijałkowski 1,

MVP – Wójtowicz (Unisław Team)

Spotkanie, które miało być wyrównane i ciekawe, było ciekawe tylko przez pierwsze 15 minut. Wszystko przez katastrofalną postawę drużyny Habra w drugiej połowie. Zespół, który miał śmiało walczyć o drugą ligę jest w tym momencie jednym z większych rozczarowań. Wracając do meczu … Unisław wykazał się w tym meczu zdecydowanie większym kunsztem futsalowym, kilka razy przeprowadzając akcje, które można było kwitować tylko brawami. Reżyserem większości akcji był Wójtowicz, która był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku. Haber ma po trzech meczach tylko punkt, i już chyba tylko cud może wprowadzić ich do drugiej ligi. Z kolei zawodnicy Unisławia cały czas mogą realnie myśleć o występach w drugiej lidze.