MVP – Gaca (GMD Plus/Aut-Mor)

Karty:

FC – Katerla (złota), Góra (srebrna), Szefler (brązowa)

GMD – Gaca (złota), Stasikowski (srebrna), Ovsiak (brązowa)

Inauguracja rozgrywek Extraligi dla GMD Plus/Aut-Mor okazała się niezwykle pomyślna. Już po chwili po trafieniach Stasikowskiego i Ovsiaka prowadzili 2:0. Team Klaudiusza Sikorskiego bardzo szybko zwarł swoje szeregi i po trafieniach Szeflera i Katerli doprowadzili do wyrównania. Do przerwy GMD schodziło z jedną bramką zaliczki. Kiedy na 4:4 ponownie trafił Szefler, mogło się wydawać, że FC Świecie powoli zaczyna opanowywać sytuację. Wtedy to GMD Plus wrzuciło zdecydowanie wyższy bieg i zwycięstwo zaczęło się FC wymykać. W tym fragmencie gry, głównie za sprawą dobrej postawy Marcina Gacy zespół GMD Plus przejął już inicjatywę nad spotkaniem na dobre. Druga porażka z rzędu FC Świecie stała się faktem, a GMD rozpoczyna rozgrywki od efektownego zwycięstwa.

Chełmża JS Power vs Haber Team

Chełmża JS Power-Pol Futsal Team – Haber Team 0:5 (0:1)

Haber – Węgierek Miłosz 2, Adamczyk 1, Baszkiewicz 1, Rybacki Damian 1

MVP – Rybacki Damian (Haber Team)

Zerko – Gibas Kacper (Haber Team)

Karty:

Chełmża – Kravchuk (złota), Dittmann (srebrna), Yepifanov (brązowa)

Haber – Rybacki Damian (złota), Węgierek Miłosz (srebrna), Adamczyk (brązowa)

Haber po cennym remisie uzyskanym w meczu ze Świeckimi Orłami poszedł za ciosem zdobywając komplet punktów w meczu z zespołem z Chełmży. W pierwszej połowie obie ekipy badały swoje możliwości. Jako pierwszy do siatki trafił Baszkiewicz, wykorzystując dobrze rozegraną kontrę. W drugiej części trwała cały czas walki o przejęcie inicjatywy. Zdecydowanie lepiej w tej kwestii poradził sobie Haber, który zagrał po prostu skuteczniej. Bardzo dobre zawody rozegrał zwłaszcza Damian Rybacki, który kilkukrotnie popisywał się niekonwencjonalnymi zagraniami. Byliśmy też świadkami pierwszego “zerka” w sezonie, które padło łupem Kacpra Gibasa. Beniaminek Extraligi jak na razie z pewnością swoją dobrą postawą wszystkich zaskakuje.

Pastbruk/VOX vs Raf-Mix & Partnerzy

Pastbruk/VOX Grudziądz – Rafmix & Partnerzy 4:5 (1:0)

Pastbruk – Nowaczek 1, Chodyna 1, Olszewski 1, Rybiński 1

Rafmix – Hapka 2, Wójtowicz 2, Woźniak 1

MVP – Wójtowicz (Rafmix & Partnerzy)

Karty:

Pastbruk – Olszewski (złota), Stankiewicz (srebrna), Nowaczek (brązowa)

Rafmix – Wójtowicz (złota), Sieradzki (srebrna), Hapka (brązowa)

Zdziesiątkowany kontuzjami Pastbruk przed meczem dopisał Bartosza Rybińskiego, znanego z występów w Skodzie Grudziądz. Właśnie ten zawodnik otworzył wynik spotkania wykorzystując dobre podanie Bollina. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Rafmix nie chciał być długo dłużny i bardzo szybko opanował wydarzenia na boisku strzelając w krótkim czasie trzy bramki. Grudziądzanie mocno dążyli do wyrównania. Kiedy na 4:4 gola strzelił Olszewski, mogło się wydawać że uda im się zdobyć punkt z silnym przeciwnikiem. Wtedy to na kąśliwe uderzenie z dystansu zdecydował się Hapka ustalając wynik meczu na 5:4 dla jego teamu. Trzeba jednak przyznać, że grudziądzanie pozostawili po swojej grze dobre wrażenie.

KP/APIS vs Vector Team

KP/Apis – Vector Team 9:4 (2:1)

KP/Apis – Klimek 3, Dolewski 2, Gałusza 2, Szulc 1, Śpica 1

Vector – Kochański 2, Pawelec 2

MVP – Klimek (KP/Apis)

Vector mocno postawił się papierowemu faworytowi. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gracze KP/Apis za sprawą gola Patryka Klimka. Po chwili swoje trafienie zaliczył Dolewski. Vector przeorganizował trochę swoją grę, czego efektem była bramka Pawelca. W drugiej części meczu jeżewianie jednak byli już skuteczniejsi, głównie za sprawą dobrej postawy w ataku Klimka i Gałuszy. Vector starał się odgryzać, jednak zabrakło mocy w ataku i czwarte kolejne zwycięstwo KP/Apis w sezonie stało się faktem.