Świeckie Orły – Pastbruk Vox Grudziądz 10:3 (1:3)

Świeckie Orły: Śliwiński 3, Kotala 3, Kardas 2, Jarantowicz 1, Igliński 1

Pastbruk: Olszewski 1, P. Górski 1, samobójcza

MVP: Maciej Śliwiński (Świeckie Orły)

Szał kart:

Świeckie Orły: Złota: Śliwiński, Srebrna: Kotala, Brązowa: Kardas

Pastbruk: Złota: Bollin, Srebrna: Olszewski, Brązowa: P. Górski

Po sobotnim, wysokim (10:4) zwycięstwie Orłów nad Pastbrukiem w meczu pucharowym, kibice liczyli na powtórkę w meczu o punkty Extraligi. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo wynik już po niespełna 50 sekundach po szybkiej kontrze otworzył Patryk Kotala. W kolejnych minutach oglądaliśmy jednak zupełnie inny zespół Świeckich Orłów, niż miało to miejsce w sobotę. Niby świecianie dyktowali warunki i oddawali więcej strzałów, ale ich gra była nieprzekonująca, a kontry grudziądzan zabójcze. Do wyrównania doprowadził Amadeusz Olszewski, a chwilę później Pastrbuk wyszedł na prowadzenie po golu Pawła Górskiego. Na domiar złego dla „Orłów” w samej końcówce pierwszej połowy po rykoszecie piłka ponownie wpadła do ich siatki i po pierwszej połowie grudziądzanie dość niespodziewanie prowadzili 3:1.

W drugiej połowie wybiegł jakby zupełnie inny zespół Świeckich Orłów, które zagrały istny koncert, aplikując rywalom aż 9 goli! Bramkę kontaktową na 2:3 zdobył Patryk Kotala. Potem mieliśmy istny koncert gry w wykonaniu Macieja Śliwińskiego, który w ciągu kilku minut ustrzelił klasycznego hat-tricka. Po trzech golach z rzędu samego „Śliwy”, Świeckie Orły wyszły na prowadzenie 5:3, a do końca meczu pozostało nieco ponad pięć minut. W końcówce grudziądzanie zaryzykowali grę bez bramkarza, co dodatkowo zemściło się na nich utratą kolejnych bramek. Postrzelali sobie Jarantowicz, Kotala i Igliński i dwukrotnie Kardas i skończyło się ponownie dwucyfrówką. Tym samym w ciągu dwóch dni Świeckie Orły strzeliły grudziądzanom aż 20 goli! Po meczu kilku zawodników losowało nagrody w ramach „kopertówek”. Najbardziej poszczęściło się Maciejowi Śliwińskiemu, który trafił główną nagrodę, efektowny głośnik bezprzewodowy.

Pantery vs FC Chełmża

Pantery/Gresta – FC Chełmża 18:3 (10:1)

Pantery: Kolano 6, Zieliński 3, Topór 3, Dobrowolski 2, Frankiewicz 2, Gackowski 1, Wiśniewski 1

Chełmża: Banach 2, Rzepkowski 1

MVP – Kolano (Pantery/Gresta)

Mecz od samego początku miał zdecydowanego faworyta, który poczynił sobie iście strzelecki trening. Gracze z Chełmży przyjechali na ligę w bardzo okrojonym składzie. Świadczyć o takim fakcie może gra w polu nominalnego bramkarza Karola Banacha, który potrafił dwukrotnie pokonać Brajana Olkiewicza. W Panterach toczyła się swoista walka o uzyskanie co najmniej czterech punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, uprawniających do losowania atrakcyjnych nagród. Finalnie aż pięciu zawodników Panter miało taką możliwość. Pantery są obecnie na czele II ligi, jednak jeszcze kilka zespołów nie ma rozegranych wszystkich spotkań.