Wysokie triumfy Feniksów. 12 goli i 8 asyst Dawida Bociana

W dwóch niedzielnych meczach II ligi niespodzianek nie było. Zwyciężali w nich Feniks Łasin i Feniks Futsal Team.

FC Chełmża – Feniks Łasin 3:12 (1:5)

FC Chełmża: Maciej Dittmann 1, Maciej Rzepkowski 1, Bartosz Wolak 1.

Feniks: Hubert Marszałek 3, Cezary Mrozowski 3, Kacper Kurkiewicz 2, Ermanno Gubała 2, Radosław Kopecki 1, Sebastian Kalachura 1.

MVP meczu: Kacper Kurkiewicz (Feliks Łasin).

Spotkanie zaczęło się od trzech dobrych okazji łasinian, ale grający z konieczności w bramce Jakub Żuchowski nie dał się zaskoczyć. Raz przyszedł mu w sukurs słupek. Chełmżanie pierwszą swoją akcję zamienili na gola. W 2. min. wynik otworzył Maciej Dittmann. Potem podwyższyć mogli go Mateusz Prejs i Maciej Rzepkowski, ale na posterunku był Aleksander Sokólski. Piłkarze Feniksa do remisu doprowadzili w 7. min. za sprawą Huberta Marszałka. Poszli za ciosem i w 60 sekund dołożyli dwie bramki, których autorami byli Kacper Kurkiewicz i Cezary Mrozowski. Do przerwy Feniks praktycznie pozbawił rywali złudzeń na choćby remis, bo ponownie do siatki trafili Mrozowski i Marszałek. W 2. połowie beniaminek szybko zadał szósty cios, gdy hat-tricka skompletował Hubert Marszałek, a potem kontrolował wydarzenia na boisku dochodząc łatwo do kolejnych sytuacji (w całym meczu 44 strzały, w tym 19 celnych). Wykorzystał jeszcze sześć. Chełmżanie potrafili odpowiedzieć jedynie ze stałych fragmentów gry. Na 2:6 z rzutu wolnego trafił Maciej Rzepkowski, zaś na 3:7 Bartosz Wolak po wznowieniu gry z autu. Feniks nadal jest niepokonany w Stalex Lidze i zachowuje szanse na mistrzostwo II ligi.

Wilk Świecie – Feniks Futsal Świecie 0:27 (0:10)

Feniks FT: Dawid Bocian 12, Łukasz Witko 3, Paweł Chiliński 3, Kamil Linkowski 3, Miłosz Furtak 2, Dominik Karczewski 1, Kacper Gual 1 (samobójcza).

MVP meczu: Dawid Bocian (Feniks Futsal Team).

Piłkarze Feniks Futsal Team powetowali sobie ostatnie cztery porażki w II lidze w starciu z młodzieżą Wilka. Początek spotkania nie wskazywał na taką kanonadę. Do 7. min. było tylko 2:0. Wówczas na boisku pojawił się spóźniony na zawody Dawid Bocian i zaczął show. 90 sekund potrzebował, żeby skompletować hat-tricka, a 1. połowę zakończył z pięcioma trafieniami. Do przerwy faworyt wygrywał już 10:0. Po niej trwał obstrzał bramki Mateusza Rezmera. Najaktywniejsi byli Bocian, Łukasz Witko i Paweł Chiliński, którzy razem oddali w całym meczu 44 strzały z 68 drużyny. Dawid Bocian ostatecznie strzelił 12 goli, a do tego zaliczył 8 asyst. To pozwoliło mu objąć przodownictwo w klasyfikacji strzelców II ligi oraz całego 17. sezonu Stalex Ligi wspólnie z Kamilem Kurkiewiczem (Feniks Łasin) – obaj po 20 bramek. Piłkarze Wilka mogli przegrać jeszcze wyżej, ale mogli także strzelić minimum honorowego gola. W 2. połowie Kuba Pawlikowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem obił piłką słupek. Później jego wyczyn powtórzył Sebastian Bukowski, a w samej końcówce w dogodnej sytuacji przestrzelił Jeremiasz Zarembski.