Neo-Trans/Rolmasz Przysiersk ograł też Feniksa Łasin

Starciem lidera z wiceliderem zakończyliśmy rozgrywki II ligi. Niespodzianki nie było, przysierszczanie odnieśli ósme zwycięstwo.

Feniks Łasin – Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk 5:12 (3:6)

Feniks: Kacper Kurkiewicz 4, Cezary Mrozowski 1.

Noe-Trans: Amadeusz Olszewski 5, Martin Gerke 2, Marek Bernacki 1, Dawid Szpankiewicz 1, Przemysław Gerke 1, Patryk Jackowski 1, Przemysław Kozicki 1.

MVP meczu: Amadeusz Olszewski (Noe-Trans/Rolmasz).

Beniaminek z Łasina przed tygodniem stracił szansę na przegonienie w tabeli zespół z Przysierska, więc mógł mu jedynie jako jedyny w tej edycji urwać punkty. Jednak piłkarze Dariusza Gerke nie zamierzali schodzić ze zwycięskiej ścieżki. Skutecznie zagrali pierwsze 9 minut, w których strzelili sześć goli i prowadzili 6:1. Worek rozwiązał w 2. min. Patryk Jackowski po zagraniu Przemysława Kozickiego. Później trzy razy do siatki rywali trafił Amadeusz Olszewski, a po razie bramkarz Marek Bernacki (strzał z dystansu w „okienko”) i Martin Gerke. Łasinianie też mieli kilka okazji, ale brakowało ich wykończenia. Dobrze bronił Marek Bernacki. Tylko w 4. min. Kacper Kurkiewicz zdołał go zaskoczyć (gol na 1:2). W ostatnich pięciu minutach 1. połowy piłkarze z Przysierska zmarnowali kilka okazji i dali się dwukrotnie zaskoczyć duetowi Kacper Kurkiewicz – Oskar Śmigielski. Ten pierwszy skompletował hat-tricka i do przerwy jego zespół przegrywał 3:6. Drugi kwadrans meczu to pełna kontrola wydarzeń i wyniku przez lidera, który w 19. min. wygrywał już różnicą sześciu bramek. Dwa kolejne trafienia zaliczył „Amek”, a jedno Martin Gerke. Wicelider odpowiedział w 22. min. za sprawą Cezarego Mrozowskiego, ale momentalnie na 10:4 podwyższył Dawid Szpankiewicz. Jeszcze w 24. min. Kacper Kurkiewicz wykorzystał nieporozumienie Marka Bernackiego z Patrykiem Jackowskim, jednak ostatnie słowo należało do drużyny z gminy Bukowiec. Na 11:5 trafił Przemysław Gerke, a wynik ustalił Przemysław Kozicki. Bliski szóstego gola był Amadeusz Olszewski, ale po analizie VAR-u sędziowie uznali, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Zatem Noe-Trans wygrywa II ligę z kompletem ośmiu zwycięstw i aż ośmiu punktów przewagi nad Feniksem Łasin. Poza tymi zespołami w grze o mistrzostwo 17. sezonu Stalex Ligi pozostali jeszcze Śródmieście Grudziądz i Pantery/Gresta.