Świeckie Orły – Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast 4:4 (1:3)

Proflex: Mosek 1, Napierała 1, Rogóż 1, Gaca 1

Szał kart:

Świeckie Orły: Góra, Ratkowski, Śliwiński

Proflex: Napierała, Rogóż, Podolski

MVP: Maciej Góra (Świeckie Orły)

Absolutnym bohaterem meczu okazał się Maciej Góra, ale na początku w ogóle się na to nie zanosiło. Proflex wyraźnie lepiej rozpoczął od prowadzenia 2:0 po golach Moska i Napierały. Orły miały swoje okazje, ale doskonale bronił Ivanchenko (19 strzałów obronionych w całym meczu). Gdy na początku 11’ minuty bramkę na 3:0 dla Proflexu strzelił Tomasz Rogóż, wydawało się, że lider Extraligi odniesie spokojne zwycięstwo. Tymczasem sygnał do ataku dał Orzełkom piekielnym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko Maciej Góra. Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej dość szybko kontaktową bramkę dla Orłów zdobył Maciej Śliwiński. Proflex odpowiedział jednak równie szybko trafieniem Marcina Gacy na 4:2. Po tej bramce żaden z zespołów przez siedem minut nie potrafił zdobyć gola i zanosiło się, że Proflex wytrzyma do końca z tą przewagą. Wtedy w ciągu dokładnie 11 sekund genialnym fragmentem gry popisał się Maciej Góra! Przy golu na 3:4 asystował mu Jakub Ratkowski, a bramkę na 4:4 Góra zdobył już po indywidualnym rajdzie. W końcówce obie ekipy miały jeszcze swoje szanse, a można nawet stwierdzić, że bliżsi wygranej byli zawodnicy Świeckich Orłów, ale z przebiegu meczu z pewnością ekipa „Guriego” może być zadowolona ze zdobycia punktu na bardzo silnym przeciwniku.

13 grudnia 2020 17:10 Extraliga 2020/21