Świeckie Orły – Chełmża Futsal Team 1:3 (0:1)

Chełmża FT: B. Łagodziński 1, R. Łagodziński 1, Grodzicki 1

MVP: Szymon Ciesielski (Chełmża FT) – 20 – obronionych strzałów – 95%

Szał kart:

Świeckie Orły: Złota: Rożnowski, Srebrna: Góra, Brązowa: Maliszewski

Chełmża: Złota: Sz. Ciesielski, Srebrna: B. Łagodziński, Brązowa: Grodzicki

Chełmża Futsal Team po raz pierwszy w historii swych startów w Stalex Lidze bezpośrednio awansowała do ćwierćfinałów, meldując się w pierwszej czwórce. Trzeba przyznać, że ojcem sukcesu w tym meczu był bramkarz Szymon Ciesielski, który obronił 20 strzałów Orłów! Sam mecz był bardzo wyrównany i równie dobrze mógł się zakończyć remisem. Chełmża zdobyła bramkę po szybkim ataku w dziesiątej minucie, autorstwa Bartosza Łagodzińskiego. Potem długo trwała wymiana ciosów. W całym meczu więcej strzałów oddali świecianie 31:20. Sporo ożywienia do gry wniósł dopisany Karol Maliszewski. Nie było jednak silnych na Szymona Ciesielskiego. Dopiero w 9’ minucie drugiej połowy bramkarza Chełmży pokonał Maciej Rożnowski. Po stracie gola zespół z Chełmży poprosił o czas, by poustawiać szyki. Losy meczu rozstrzygnęły się między 11’ i 12’ minutą drugiej połowy. Chełmża trafiła wtedy dwukrotnie, a szybkie ataki kończyli Radosław Łagodziński i Mateusz Grodzicki. Obie bramki padły w ciągu zaledwie 39 sekund! Orły padły na łopatki, choć do końca walczyły o choćby remis. Szymon Ciesielski nie dał się już jednak pokonać. Dzięki temu Chełmża awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału, a Orły będą musiały walczyć w meczu o podwójną stawkę, aby przejść do ćwierćfinału i pozostać w szeregach Extraligi.