Świeckie Orły – Chełmża Futsal Team 4:3 (3:1)

Świeckie Orły: Misiaszek 2, Jarantowicz 1, Góra 1

Żółte kartki: Piskorski, Zielniewski (Chełmża)

Złota – Misiaszek (Orły), Dormowicz (Chełmża)
Srebrna – Góra (Orły), Ciesielski Kamil (Chełmża)
Brązowa – Igliński (Orły), Brandt (Chełmża)

MVP: Karol Misiaszek (Świeckie Orły)

Mecz zaczął się dla Orłów fatalnie, bo już po kilkudziesięciu sekundach pierwszą bramkę dla Chełmży zdobył Kamil Ciesielski. Kilka sekund później mogło być już 2:0 dla Chełmży, ale dobrą obroną popisał się Murawski. Świeckie Orły powoli, ale z każdą kolejną minutą grały coraz lepiej i zaczęły stwarzać sobie okazje. Do wyrównania doprowadził wreszcie Patryk Jarantowicz po podaniu Iglińskiego. W kolejnych akcjach trafiali Karol Misiaszek oraz Maciej Góra, który kapitalnie zwiódł obrońcę. Trzeba dodać, że w pierwszej połowie dość sporo było fauli, a dwukrotnie szans z przedłużonych karnych nie wykorzystały Orły. Początek drugiej połowy to niemal kopia początku meczu. W bramce Orłów nastąpiła zmiana i Kacper Siuda dał się pokonać już po kilkudziesięciu sekundach, a bramkę kontaktową zdobył Łukasz Dormowicz. Potem inicjatywę przejęli goście z Chełmży, ale dobrze w bramce spisywał się Siuda. Wynik 3:2 dla Orłów utrzymywał się dość długo, ale ekipa z Chełmży na 3 minuty przed końcem doprowadziła do remisu 3:3, a drugiego gola w spotkaniu zdobył Kamil Ciesielski. Odpowiedź Orłów była błyskawiczna. Minutę później Igliński kapitalnie zagrał piłkę z autu do Misiaszka, a ten uderzył z pierwszej piłki, pokonując Ciesielskiego. Jak się potem okazało był to gol na miarę zwycięstwa, a Karol Misiaszek zgarnął zasłużone MVP dla najlepszego zawodnika.

6 grudnia 2020 15:10 Extraliga 2020/21