Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast – Olimpia/MG Eco Invest 5:2 (3:1)

Proflex: Stankiewicz 2, Papierowski 2, Rogóż 1

Żółte kartki: Podolski (Proflex), P. Górski (Olimpia)

Szał kart:

Proflex: Stankiewicz, Papierowski, Rogóż

Olimpia: Majka, P. Górski, Bollin

MVP: Patryk Stankiewicz (Proflex)

Do składu Olimpii wrócili Majka, Chodyna i Chojnowski, co od razu wpłynęło na jakość gry, choć trzeba przyznać, że Proflex miał przez większość meczu to spotkanie pod kontrolą. Na bramki przyszło jednak trochę poczekać, bo gola na 1:0 Rogóż zdobył dopiero w 9’ minucie, a dwie minuty później na 2:0 podwyższył Papierowski. Olimpia odpowiedziała golem Majki, ale jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył po indywidualnej akcji Stankiewicz. Już w 2’ minucie drugiej połowy gola kontaktowego dla Olimpii zdobył Michał Majka i taki wynik utrzymywał się aż do 11’ minuty, dając cały czas nadzieję Olimpii na korzystny wynik. Kolegów z byłej drużyny pogrążył jednak Patryk Stankiewicz, strzelając bramkę na 4:2. Olimpia szybko wycofała bramkarza, ale po kilku sekundach Chodyna, grający jako wycofany golkiper stracił piłkę i do pustej bramki na 5:2 trafił Piotr Papierowski. To praktycznie rozstrzygnęło mecz. W końcówce Olimpia walczyła jeszcze z wycofanym bramkarzem o podbudowanie dorobku bramkowego, ale nie zdołała już pokonać golkipera Proflexu, choć kilka sytuacji grudziądzanie jeszcze sobie stworzyli.

19 grudnia 2020 15:20 Extraliga 2020/21