Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast – Gresta/Espack/Sadowska 3:3 (2:0)

Szał kart:

Gresta: Kaczkowski, Kocieniewski, Słaby

Proflex: Papierowski, Rogóż, Podolski

MVP: Piotr Kaczkowski (Gresta)

Obie drużyny utrzymały status niepokonanych, choć obie były bliskie w tym meczu wygranej. Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczął Proflex, który już w 3’ minucie zdobył gola. Piłkę stracił Paweł Słaby, a sytuację sam na sam wykorzystał Piotr Papierowski. W 7’ minucie po szybkiej kontrze było już 2:0 dla Proflexu, a bramkę strzelił Patryk Podolski. Spore znaczenie dla przebiegu spotkania miała sytuacja w końcówce pierwszej połowy, gdy kontuzji doznał bramkarz Proflexu, Bogdan Ivanchenko. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, nie był już w stanie kontynuować gry, a jego miejsce między słupkami zajął Patryk Podolski. To zmotywowało graczy Gresty do huraganowych ataków w drugiej połowie meczu. Między szóstą, a trzynastą minutą Piotr Kaczkowski w pojedynkę skompletował hat-tricka, udowadniając, że jest w wybitnej formie. Proflex chcąc ratować wynik musiał zaryzykować i Podolski popędził na połowę rywala zostawiając pustą bramkę. Poskutkowało to golem doświadczonego Piotra Papierowskiego, zdobytym na 48 sekund przed końcem meczu. Obie drużyny więc sprawiedliwie podzieliły się punktami, pozostając nadal niepokonanymi w Extralidze.

27 grudnia 2020 17:10 Extraliga 2020/21