Pastbruk Vox Grudziądz – Chełmża JS Power Futsal Team 8:2 (3:0)

Pastbruk: Olszewski 2, Bollin 1, Rybiński 1, Chodyna 1, Wiśniewski 1, Stankiewicz 1, Cyrankowski 1

Chełmża: Wiśniewski 1 (karny), Dormowicz 1

MVP: Patryk Stankiewicz (Pastbruk)

Szał Kart:

Pastbruk: Stankiewicz (złota), Olszewski (srebrna), Bollin (brązowa)

Chełmża: Dormowicz  (złota), Polikowski (srebrna), Wiśniewski (brązowa)

Stawką tego meczu było najprawdopodobniej utrzymanie w Extralidze. Chełmża po świetnym meczu w sobotę przeciwko GMD wydawało się, że nawiąże z grudziądzanami wyrównaną walkę. Tymczasem Pastrbuk był w tym spotkaniu wyraźnie lepszy. Grudziądzanie dość szybko zaczęli strzelanie. Wynik otworzył Amek Olszewski, a kolejne bramki jeszcze w pierwszej połowie zdobywali Bartosz Rybiński i Jakub Bollin. Grudziądzanie szczególnie skuteczni byli w kontratakach. Zespół z Chełmży próbował nawiązać walkę, ale brakowało nieco szczęścia głównie Dormowiczowi i Wiśniewskiemu. W drugiej połowie Pastbruk zmienił bramkarza, wprowadzając do gry w polu Mateusza Wiśniewskiego. Między słupkami stanął natomiast Irek Bujak. Przebieg meczu nie uległ jednak zmianie. Pastbruk wciąż niepodzielnie dyktował warunki gry. Kolejne bramki w zdobywali grudziądzanie, doprowadzając w pewnym momencie do wyniku 7:0! Świetną partię grał Patryk Stankiewicz, który niemal co kilka minut dokładał do swojego dorobku kolejną asystę. Chełmża zdobyła pierwszego gola dopiero w samej końcówce po rzucie karnym wykorzystanym przez Bartka Wiśniewskiego. Pastbruk jeszcze odpowiedział trafieniem na 8:1 Fabiana Chodyny, a wynik na 2:8 ustalił trafiając na kilka sekund przed końcem meczu Dormowicz, dla którego nie były to udane zawody, podobnie jak dla całego zespołu z Chełmży. Aby się utrzymać w Extralidze ekipa Kamila Ciesielskiego musiałaby wygrać w ostatniej kolejce i liczyć na porażkę Pastbruku, a na dodatek zniwelować różnicę ośmiu goli na niekorzyść w bilansie bramkowym. Wydaje się więc, że już tylko cud może uchronić zespół z Chełmży przed spadkiem z Extraligi, ale oczywiście droga do ćwierćfinału nadal jest możliwa, ale będzie wiodła z pewnością przez rundę barażową.

15 stycznia 2023 15:00 Extraliga 2022/23