Pantery/Gresta – Gresta i Partnerzy 6:5 (1:3)

Pantery: Karol Nicieja 4, Jarosław Gaweł 2.

Gresta: Krystian Belzyt 3, Mikołaj Topór 1, Łukasz Śniegowski 1 (samobójcza).

MVP meczu: Karol Nicieja (Pantery/Gresta).

Derby zespołów Gresty zakończyły się sensacyjną porażką aktualnego mistrza. Przebieg meczu długo nie wskazywał na takie rozstrzygnięcie. Zaczęło się od kiksu bramkarza Panter Łukasza Śniegowskiego, który wbił sobie piłkę do własnej „świątyni”. W 11. min. do remisu doprowadził Karol Nicieja po akcji z Wojciechem Sondejem. Potem dwa razy skutecznie rzuty wolne wykonał Krystian Belzyt i do przerwy faworyt prowadził 3:1. W 19. min. kontaktową bramkę po zagraniu Szymona Taczyńskiego zdobył Nicieja. Szybko powinno być 4:2, ale fatalnie z bliska spudłował Mikołaj Topór. Kłopoty Gresty zaczęły się w 24. min., gdy Sebastian Wiśniewski ujrzał drugą żółtą kartkę. Co prawda, zanim Pantery wykorzystały grę w przewadze, to straciły czwartego gola (Mikołaj Topór). Na 3:4 trafił Jarosław Gaweł. W 27. min. zapachniało sensacją, bo Pantery pierwszy raz wyszły na prowadzenie (5:4), a dwukrotnie do siatki piłkę w krótkim odstępie czasu posłał Karol Nicieja. Gresta ruszyła do ataku, lecz dobrych sytuacji nie wykorzystali Karol Dobrowolski i Filip Zieliński. W 28. min. sytuacja mistrza stała się jeszcze trudniejsza, bo prezent Jakuba Lubańskiego wykorzystał Jarosław Gaweł. Szybko na 5:6 odpowiedział Krystian Belzyt. Obrońca mistrzowskiego tytułu miał 80 sekund na doprowadzenie do dogrywki, jednak nie udało mu się to. Sensacja stała się faktem, czwarty zespół II ligi okazał się lepszy od piątego Extraligi. Odmłodzona Gresta i Partnerzy sezon zakończy dopiero na 9. miejscu.

27 stycznia 2024 16:00 Baraż 2023/24