Klub Podróżnika/Apis – Proflex/Agnes/Eko-Mur/POL-HEM 2:4 (1:3)

KP/Apis: M. Szymecki 1, Ziółkowski 1

Proflex: Napierała 1, Laskowski 1 (z karnego), Zaborowski 1, Ziółkowski (samobójcza)

Żółte kartki: Reise (KP/Apis), Papierowski, Laskowski (Proflex)

MVP: Patryk Laskowski (Proflex)

Klub Podróżnika dopisał na to spotkania Adama Reise i postawił dość trudne warunki Extraligowcowi. Pierwsza bramka dla Proflexu padła już w 3’ minucie po samobójczym trafieniu Grzegorza Ziółkowskiego. Po niespełna minucie wyrównał jednak Mateusz Szymecki i remis 1:1 utrzymywał się aż do 14’minuty. W tym fragmencie wydarzyły się decydujące sytuacje dla tego meczu. Najpierw gola na 2:1 dla Proflexu strzelił Marcin Napierała, a chwilę później sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza KP/Apis. Pewnym uderzeniem z sześciu metrów popisał się Patryk Laskowski i do przerwy Proflex prowadził 3:1. Na samym początku drugiej połowy na 4:1 podwyższył Dawid Zaborowski. Trzy minuty później bramkę na 2:4 zdobył jeszcze Grzegorz Ziółkowski, ale na tym strzelanie w tym meczu się już zakończyło. Proflex wygrał 4:2 nie bez trudu, ale w pierwszym meczu ćwierćfinałowym będzie musiał sobie poradzić bez dwójki swych liderów, ponieważ kolejne żółte kartki obejrzeli Patryk Laskowski i Piotr Papierowski, co z pewnością ucieszy przeciwników z Chełmży.