Gresta & Partnerzy – Pastbruk/VOX 9:3 (5:2)

Gresta: Kaczkowski 3, Komur 2, Słaby 2, Kocieniewski 1, Kolmajer 1.

Pastbruk: Bollin 2 (1 z rzutu karnego), Fijałkowski 1.

MVP meczu: Mateusz Komur (Gresta).

Szał Kart:

Gresta: Komur (złota), Kaczkowski (srebrna), Szpankiewicz (brązowa).

Pastbruk: Bollin (złota), Chodyna (srebrna), Stankiewicz (brązowa).

Na pierwszego gola w 2023 roku czekaliśmy tylko 35 sekund, a jego autorem był Jakub Bollin. Grudziądzanie dobrze weszli w mecz i mieli sytuacje na podwyższenie wyniku, lecz nie wykorzystali ich Bartosz Rybiński, Amadeusz Olszewski i Fabian Chodyna. To zemściło się w 7. min., gdy po strzale Mateusza Komura piłka wpadła do siatki. Po drodze otarła się o Piotra Kaczkowskiego i to na jego konto zapisano bramkę. 90 sekund później Komur z ok. 15 metrów zaskoczył Ireneusza Bujaka i Gresta objęła prowadzenie. W 11. min. sędziowie skorzystali pierwszy raz z VAR-u i zarządzili rzut karny dla zespołu z Grudziądza za zagranie ręką Komura. Jego pewnym egzekutorem okazał się Bollin. Remis na tablicy był krótko, bo po chwili Komur z Kaczkowskim świetnie rozegrali rzut wolny, a do siatki trafił „Kaczek”. Gresta jeszcze przed przerwą dołożyła dwa gole. Najpierw trafił Paweł Słaby, a następnie Szymon Kocieniewski. Pierwsza akcja 2. połowy praktycznie rozstrzygnęła losy wyniku. Z dystansu uderzał Tomasz Wiśniewski, a popularny „Kaczek” dostawił nogę i było 6:2. Potem piłkarze Gresty mieli kolejne sytuacje (zwłaszcza Wojciech Ernest), ale w 25. min. dali zaskoczyć się rywalom, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Fijałkowski. Grudziądzanie zaryzykowali wycofując bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł im powodzenia, a wręcz przeciwnie. Mateusz Komur i Adam Kolmajer po przechwytach przytomnie posłali piłkę z połowy boiska do opuszczonej bramki. Końcowy wynik ustalił Paweł Słaby ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Gresta po dwóch porażkach wróciła na zwycięski tor.