KP/Apis – Feniks Futsal Team 7:5 (4:3)
KP/Apis: Gałusza 4, Minga 2, Klimek 1
Feniks: Linkowski 2, Witko 1, Minga 1
MVP: Marcin Gałusza (KP/Apis)
Spotkanie było dość wyrównane przez pierwsze 10 minut. Feniks wychodził nawet dwukrotnie na prowadzenie, a KP/Apis musiał „gonić” wynik. Ekipa Feniksa nawiązywała w tym okresie równorzędną walkę głównie za sprawę świetnie spisującego się Kamila Linkowskiego. Już końcówka pierwszej połowy zwiastowała jednak, że gracze Klubu Podróżnika mogą to spotkanie wygrać. Piękne bramki Marcina Gałuszy najpierw dały remis 3:3, a chwilę później KP/Apis jeszcze w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie 4:3. Początek drugiej połowy również należał do Klubu Podróżnika. W dwóch sytuacjach bardzo sprytnie zachował się Marcin Dolewski, który wyprowadził świetne akcje, po których padały kolejne bramki. W pewnym momencie KP/Apis wyszedł już na trzybramkowe prowadzenie 6:3. Taki wynik utrzymywał się przez dłuższy czas. W końcówce Feniks zaryzykował i grał z Emilem Nowakiem w roli wycofanego bramkarza. Po pięknej indywidualnej akcji Kamila Linkowskiego, Feniks zmniejszył straty do dwóch bramek, ale dosłownie kilka sekund później stracił siódmego gola i jasne się stało, że KP/Apis tego spotkania już nie wypuści z rąk. Tym samym Klub Podróżnika/Apis wygrywa piąty mecz i z kompletem punktów zostaje samodzielnym liderem II ligi.

22 grudnia 2022 19:30 II Liga 2022/23