Podsumowanie

Chełmża Futsal Team – Gresta/Espack/Sadowska 2:4 (0:1)

Chełmża: Dormowicz 1, Łagodziński 1

Gresta: Kaczkowski 1, Kocieniewski 1, Wiśniewski 1, Szpankiewicz 1 (z przedłużonego karnego)

Żółte kartki: Kwiatkowski, Brandt, Piskorski, Dormowicz (Chełmża), Ernest, Wiśniewski (Gresta)

Szał kart:

Gresta: Szpankiewicz, Kaczkowski, Kocieniewski

Chełmża: Dormowicz, Łagodziński, Brandt

MVP: Dawid Szpankiewicz (Gresta)

Jak dotąd był to najtrudniejszy mecz dla obrońców tytułu. W pierwszej połowie mimo sporej przewagi optycznej, Gresta prowadziła tylko 1:0 po golu w 4’ minucie niezawodnego Kaczkowskiego. Przewaga optyczna Gresty była spora, ale mistrz raził nieskutecznością. Gracze Chełmży z kolei nie mieli pomysłu na przeforsowanie obrony Gresty w której prym wiedli Kocieniewski i Słaby. W pierwszym kwadransie najlepszą okazję dla Chełmży miał Łukasz Brandt, ale jego strzał wybronił Semrau. W drugiej połowie dość szybko bramkę na 2:0 zdobył Szymon Kocieniewski, któremu pomógł nieco rykoszet. Chełmża ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków, ale najbliższy pokonania Semraua był…Dominik Kwiatkowski, bramkarz Chełmży, który wybijając piłkę spod własnej bramki omal nie zaskoczył Semraua. Ten jednak skapitulował w końcu po uderzeniu Łukasza Dormowicza dokładnie po 9 minutach i 51 sekundach drugiej połowy. Oznacza to, że popularny „Semryk” wyśrubował niebotyczny rekord 84 minut i 51 sekund w Stalex Lidze bez utraty gola! Doprawdy ciężko będzie komukolwiek powtórzyć ten wynik. Gresta odpowiedziała szybko golem Tomasza Wiśniewskiego na 3:1, ale równie szybko Chełmża poszła za ciosem i za sprawą Radosława Łagodzińskiego znów złapała kontakt, tym razem przy stanie 2:3. Mecz się zaostrzył w końcówce. Sędziowie pokazali w sumie aż 6 żółtych kartek, w tym cztery dla Chełmży. W końcówce w niegroźnej sytuacji pod bramką rywala zupełnie bez sensu faulował Brandt. Do piłki z przedłużonego karnego podszedł najlepszy strzelec w tym elemencie gry w poprzednim sezonie w ekipie Gresty – Dawid Szpankiewicz i pewnym strzałem pokonał Kwiatkowskiego, ustalając wynik meczu na 4:2 dla Gresty. Nie mniej jednak drużynie z Chełmży należą się spore słowa uznania za stoczenie wyrównanego pojedynku z obrońcą tytułu.