BS Skoda Auto Grudziądz – Świeckie Orły 5:2 (1:0)

Skoda: Majka 2, Stankiewicz 1, Marszałkiewicz 1, Nowaczek 1

Żółte kartki: Góra, Ratkowski (Świeckie Orły)

MVP: Michał Majka (Skoda)

Szał kart:

Skoda: Złota: Majka, Srebrna: Stankiewicz, Brązowa: Marszałkiewicz

Orły: Złota: Ratkowski, Srebrna: Góra, Brązowa: Prybiński

Pierwsi bramkę zdobyli grudziądzanie po pięknym i nieco ekwilibrystycznym golu Janusza Marszałkiewicza. Cała reszta ważnych wydarzeń zadziała się w drugiej połowie meczu. Orły wyrównały po dwóch minutach gry za sprawą Wojtka Ratkowskiego. Świecki zespół wyszedł na prowadzenie 2:1, gdy w ósmej minucie drugiej połowy po szybkiej akcji gola zdobył Maciej Góra. Skoda wyrównała po kilkudziesięciu sekundach, gdy na uderzenie czubkiem buta zdecydował się Michał Majka. Remis 2:2 utrzymał się do jedenastej minuty, w której grudziądzanie poprosili o czas i na ponad cztery minuty przed końcem zdecydowali się wycofać bramkarza. Gracze Skody wyraźnie chcieli w ten sposób zawalczyć o zwycięstwo, aby uniknąć czwartego remisu w sezonie. Taka taktyka okazała się bardzo skuteczna. Po zagraniu Majki, gola na 3:2 zdobył Stankiewicz, a po kilkudziesięciu sekundach Majka podwyższył na 4:2. Te niespełna trzy minuty rozstrzygnęły losy meczu. Orły rzuciły się jeszcze do natarcia, ale odsłaniając tyły straciły jeszcze piątą bramkę, którą zdobył Przemysław Nowaczek. W ten sposób Skoda mocno zwiększyła swoje szanse na utrzymanie. Zespół Świeckich Orłów czeka natomiast niesamowicie ważny mecz w ostatniej kolejce z Chełmżą, który może jeszcze całkowicie odmienić sytuację w tabeli.

18 stycznia 2020 14:30 Extraliga 2019/20