Podsumowanie

Azymut Transport – KP/Apis 7:4 (1:0)

Azymut Transport: Wiśniewski 2 (1 z karnego przedłużonego), Bagiński 2, Dąbrowski 1, Kuffel 1 (z karnego), Kwirant 1

KP/Apis: Pawkin 2, Romanowski 1, Śpica 1

Żółta kartka: Kukliński (Azymut)

MVP: Sebastian Wiśniewski (Azymut Transport)

Informacja o walkowerze Radboxa na pewno zasmuciła graczy Azymutu, którzy w takiej sytuacji musieli wygrać różnicą jedenastu bramek (albo dziesięciu przy wysokim wyniku), aby wywalczyć zwycięstwo. Remis lub wygrana dawały im jednak wicemistrzostwo i prawo gry w barażu, więc na tym się skupili. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol i to w samej końcówce, bo na 27 sekund przed syreną, a zdobył go Jakub Bagiński. Prawdziwe strzelanie zaczęło się po przerwie. Po bramkach Kuffla z karnego i Wiśniewskiego, Azymut prowadził już 3:0. Dopiero wtedy pierwszą bramkę dla Klubu Podróżnika zdobył Szymon Śpica. Azymut podwyższył prowadzenie na 5:1 po golach Wiśniewskiego z przedłużonego karnego i Kwiranta. Przez moment wydawało się, że wygrana dziesięcioma bramkami może stać się realna, ale szybko zapędy Azymutu ostudził Tomasz Romanowski, strzelając na 2:5, a potem Bartosz Pawkin, zdobywając gola na 3:5. Na 6:3 wynik podwyższył Bagiński, na co golem odpowiedział ponownie Pawkin. W końcówce Klub Podróżnika mógł jeszcze powalczyć o remis, ale po tym, gdy rzutu karnego przedłużonego nie wykorzystał Szymański, a gola na 7:4 zdobył Dąbrowski wszystko już było jasne. Azymut dzięki tej wygranej został wicemistrzem II ligi i zagra w barażu o Extraligę, choć kto wie, jak losy mistrzostwa by się potoczyły, gdyby Radbox w pełnym składzie przystąpił do meczu z GMD. Tego już się jednak nie dowiemy.