FC Chełmża – Feniks Futsal Team 8:8 (3:3)

Chełmża – Rzepkowski 3, Wolak 3, Preis 1, Ratajczak 1

Feniks – Linkowski 4, Skowroński 2, Sobczak 1, Chiliński 1

MVP – Skowroński (Feniks Futsal Team)

Szalony mecz na zakończenie soboty ze Stalex Ligą. Od początku mocno przycisnął zespół z Chełmży, bardzo szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Druga połowa pierwszej części spotkania to już jednak lepsza, a przede wszystkim skuteczniejsza postawa Feniksa, który schodził na przerwę przy wyniku 3:3. W drugiej części trwała już zażarta walka bramka za bramkę. Sporo do roboty mieli zwłaszcza bramkarze, którzy bardzo często byli zatrudniani po strzałach przeciwników. Kiedy po bramce minutę przed końcem Macieja Rzepkowskiego Chełmża objęła prowadzenie, wydawało się że zdobędą komplet punktów. Ostatnie zdanie należało jednak do Kamila Linkowskiego, którego bramka dała podział punktów. Na koniec gratulujemy jeszcze Bartoszowi Wolakowi z FC Chełmża wylosowania nagrody głównej w wysokości 400 złotych w konkursie “kopertówki” !

Vector Team vs Noe-Trans/Rolmasz

Vector Team – Noe-Trans/Rolmasz 3:1 (2:1)

Vector – Jaśniewski 2, Adamczyk 1

Noe-Trans – Kozicki 1

MVP – Jaśniewski (Vector Team)

Vector podszedł do tego spotkania niezwykle zmotywowany i z mocnym przeświadczeniem o chęci zdobycia punktów w tej rywalizacji. Po długim czasie w naszej lidze mieliśmy sposobność do ponownego zobaczenia na parkiecie Jacka Jaśniewskiego, zgłoszonego przez Vector Team jako gość. Zawodnik znany przede wszystkim z występów w drużynie Akropolu zrobił różnicę przede wszystkim w ataku, dwukrotnie pokonując Bernackiego. Noe grało jakby na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Ich akcje były łatwe do odczytu przez rywali. Trzeba jednak również oddać doskonałą postawę w bramce Vectora, Karola Wyrąbkiewicza, który kilkukrotnie ratował zespół wręcz z niemożliwych sytuacji. Ta porażka z pewnością bardzo utrudnia drogę zespołowi Dariusza Gerke do wygrania II ligi.

KP/APIS vs Futsal U-17

WALKOWER 10:0

KP/Apis – Wda Futsal U-17 Świecie 6:3 (3:2)

KP/Apis – Gałusza 3, Dolewski 2, Minga 1

Wda – Graczyk 2, Zacharek 1

MVP – Gałusza (KP/Apis)

Pierwsza bramka dla jeżewian padła już w 28 sekundzie kiedy to Gałusza nie dał szans Czerniakowskiemu. Kiedy po chwila na 2:0 podwyższył Dolewski, mogło się wydawać, że Wda może być rozstrzelana. Udało się zespołowi Wdy jednak opanować te niepowodzenia i za sprawą bramki Graczyka złapać kontakt. Nie minęło sporo czasu, a na na tablicy wyników mieliśmy ponownie remis. Coraz lepsza gra Wdy zwiastowała nam spore szanse nawet na korzystny rezultat dla tego zespołu. KP/Apis jako lider II ligi chciał jednak po raz kolejny zapisać na swoim koncie komplet punktów. Szybsza i dokładniejsza gra zwłaszcza w drugiej połowie okazała się skuteczna i szóste ligowe zwycięstwo z rzędu stało się faktem.