Świetny start Feniks Futsal Team, udany debiut Śródmieścia Grudziądz

W sobotę rozegraliśmy dwa mecze II ligi, w których zwycięstwa odnieśli Feniks Futsal Team i Śródmieście Grudziądz.

Feniks Futsal Team – FC Chełmża 10:2 (6:0)

Bramki:

Feniks FT: Kacper Furtak 2, Mateusz Skowroński 2, Dawid Bocian 2, Paweł Recki 1, Mateusz Chruszczewski 1, Paweł Chiliński 1, Michał Szynderłacki 1.

FC Chełmża: Bartosz Wolak 2.

MVP meczu: Dawid Bocian (Feniks Futsal Team).

Dla piłkarzy Feniksa był to pierwszy mecz w 17. sezonie. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Wzmocnieniem zespołu okazał się grający obecnie w Chełminiance Chełmno Dawid Bocian, który siał popłoch pod bramką chełmżan, zwłaszcza w 2. połowie. W 50. sekundzie wynik otworzył Kacper Furtak wykorzystując podanie Kamila Linkowskiego. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Paweł Recki. Kolejny cios Feniks Futsal Team zadał w 10. min., a do siatki trafił Mateusz Skowroński po zagraniu Reckiego. Jeszcze przed przerwą po golu dołożyli Mateusz Chruszczewski, Kacper Furtak i Paweł Chiliński. Chełmżanie w pierwszym kwadransie meczu także dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale brakowało ich wykończenia. Pięć strzałów obronił Kacper Wielewicki, którego potem między słupkami zastąpił Tomasz Gackowski. Druga połowa zaczęła się od szybkiej bramki Dawida Bociana na 7:0. Piłkarze Feniksa uzyskali jeszcze większą przewagę (w całym meczu oddali o 15 strzałów więcej od rywali). Bramkarz FC Chełmża Maciej Dittmann miał wiele pracy. W 19. min. ósmy raz musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Michała Szynderłackiego. 120 sekund później Bartosz Wolak z rzutu karnego zdobył pierwszego gola dla ekipy z Chełmży. W odpowiedzi trafili Skowroński i Bocian, a rozmiary porażki zmniejszył Wolak.

 

Pantery/Gresta – Śródmieście Grudziądz 3:7 (2:2)

Bramki:

Pantery: Nikodem Cukrowski 1, Kacper Pryszło 1, Wojciech Sondej 1.

Śródmieście: Denis Rienkiewicz 2, Jakub Rulewski 2, Karol Kurzyński 1, Kamil Loduchowski 1, Patryk Loduchowski 1.

MVP meczu: Denis Rienkiewicz (Śródmieście).

 

Po raz pierwszy zaprezentowały się nam nowe Pantery, w stu procentach zmienionym składzie, choć część piłkarzy grało już w naszych rozgrywkach w innych drużynach. Z kolei zespół z Grudziądza debiutował w Stalex Lidze. Pierwsza połowa była wyrównana, z szansami z obu stron. W 2. min. Paweł Przybyłek ręką zatrzymał piłkę przed własną bramką po strzale Szymona Taczyńskiego. Sędzia początkowo nie wychwycił tego przewinienia, ale po sygnale od stolika sędziowskiego skorzystał z VAR-u. W efekcie grudziądzanin zobaczył czerwoną kartkę, zaś podyktowany przez arbitra rzut karny wykorzystał Nikodem Cukrowski. Do remisu siedem minut później doprowadził po indywidualnej akcji Denis Rienkiewicz. Pantery szybko odzyskały prowadzenie, a do siatki trafił Kacper Pryszło. Tuż przed przerwą do remisu ponownie doprowadził Rienkiewicz. W 2. połowie większą jakość w ofensywnie mieli piłkarze z Grudziądza, którzy między 18. a 21. min. odskoczyli na 5:2 po golu Karola Kurzyńskiego i dwóch Jakuba Rulewskiego. Nadzieję Panterom przywrócił w 24. min. Wojciech Sondej trafiając na 3:5. Potem miały one okazje na złapanie kontaktu, lecz zabrakło skuteczności lub szczęścia (słupek). W 26. min. szóstą bramkę dla beniaminka strzelił Kamil Loduchowski. Zespół Gresty jeszcze zagrał z „lotnym bramkarzem”, jednak ten manewr nie przyniósł spodziewanego efektu. W 29. min. historyczną victorię Śródmieścia w Stalex Lidze przypieczętował strzałem z połowy boiska do pustej bramki Patryk Loduchowski.