Stalex Liga startuje z kolejnym sezonem, już po raz siedemnasty!

Spółka Vistula-Park Świecie zaprasza do wzięcia udziału w rozgrywkach Halowej Ligi Piłki Nożnej „Stalex Liga” w Świeciu. Organizatorzy zapowiadają, że kolejny sezon ponowie będzie stał pod znakiem wysokiego budżetu na nagrody, przy utrzymanej od dłuższego czasu kwocie wpisowego za udział.

Tytułu mistrzowskiego będzie bronić zespół Gresty i Partnerów, dla którego było to drugie mistrzostwo w historii startów w rozgrywkach. W tym sezonie co najmniej kilka zespołów będzie pewnie chciało zdetronizować mistrzów, co powinno być o tyle łatwiejsze, że podobno wątpliwym staje się udział większości zawodników Futsalu Świecie, grających na co dzień w I lidze. Choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, a organizatorzy w Regulaminie zastrzegli jedynie zakaz gry dla zawodników z Futsal Ekstraklasy, to coraz głośniej mówi się jednak o tym, że zawodnicy ze świeckiego klubu, mają w tym sezonie skupić się głównie na rozgrywkach ligowych. Czy otworzy to szanse przed futsalowymi amatorami z innych zespołów…?

– Na pewno sprawi, że rozgrywki będą bardziej wyrównane. Poza tym widzieliśmy, jak w poprzednim sezonie nasi zawodnicy klubowi byli już zmęczeni nadmiarem spotkań – mówi Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z oo. i jednocześnie rzecznik prasowy Futsal Świecie. –  Priorytetem powinien być zatem klub, a Stalex Liga świetną zabawą dla tych, którzy nie występują na co dzień w ligowych rozgrywkach futsalowych.  Docelowo, to właśnie liga amatorska ma być w przyszłości kuźnią talentów dla klubu, taką mamy strategię – dodaje Keller.

Na co więc mogą liczyć drużyny w siedemnastym sezonie? Organizatorzy zapowiadają, że po raz kolejny zostanie pobity rekord budżetu na nagrody dla najlepszych.

– Mogę powiedzieć, że udało nam się utrzymać wszystkich sponsorów z poprzedniego sezonu i jeszcze dołączą do nas nowi. Dzięki temu będziemy mogli odrobinę dołożyć do i tak już bardzo wysokiego budżetu na nagrody. Liczymy więc na kolejny udany i pełen emocji sezon – zapowiada Tomasz Keller.

Co ważne dla drużyn, wpisowe pozostaje na tym samym poziomie, a więc 999 złotych za rozgrywki ligowe i 1100 złotych dla tych, którzy chcą również poszukać swoich szans w Pucharze Ligi. Rekrutacja do Stalex Ligi potrwa do 7. listopada. Początek rozgrywek zaplanowano na połowę listopada.