Jacek Laskowski poprowadzi Galę Finałową!

Odsłaniamy kolejną kartę, dotyczącą Gali Finałowej. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że imprezę poprowadzi jeden z najbardziej znanych i doświadczonych komentatorów sportowych w Polsce – Jacek Laskowski!

– Nasze Gale prowadzili już między innymi: Maciej Iwański, Hubert Malinowski, Dariusz Szpakowski, Sergiusz Ryczel i Bożydar Iwanow. Teraz do tego doborowego grona dołącza jeden z najlepszych obecnie w Polsce komentatorów, Jacek Laskowski, którego już od jakiegoś czasu staraliśmy się zakontraktować – mówi Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o.
Jacek Laskowski w swojej karierze komentatorskiej prowadził wiele Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej i Igrzysk Olimpijskich. Od 1998 do 2011 związany był z Canal+. W stacji tej był sprawozdawcą z meczów ligi polskiej i hiszpańskiej, pełnił również funkcję szefa zespołu komentatorskiego. Wiosną 2012 relacjonował mecze Ligi Mistrzów na platformie cyfrowej n. W tym samym roku, po 14 latach, powrócił do pracy w TVP, na antenie której komentował mecze piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii, Copa América 2015, 2016, Mistrzostwa Europy we Francji 2016, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, Euro 2020, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze, relacjonował mecze siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie, letnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio, a także komentował mecze hokeja na lodzie na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi, na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczang, oraz na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
Od sezonu 2012/2013 na antenie TVP komentuje wybrane mecze Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA (także finał) oraz mecze Pucharu Króla Hiszpanii i Superpucharu Hiszpanii. Okazjonalnie na antenie TVP komentuje także mecze siatkówki, snookera, hokeja (w tym NHL) i piłki ręcznej m.in. podczas Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn 2015 w Katarze, Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn 2023 w Polsce i Szwecji. Od listopada 2017 roku komentuje na antenie TVP mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej.
Od 2000 r. dla stacji Eurosport relacjonował mecze piłki nożnej, siatkówki i snookera. Od września 2015 roku razem z Dariuszem Szpakowskim, a od 2021 roku wspólnie z Tomaszem Smokowskim jest komentatorem serii piłkarskich gier komputerowych FIFA.
Siedmiokrotnie był nominowany do Telekamer (1999, 2014, 2015, 2016, 2019, 2020, 2023) – źródło Wikipedia.