TAF Toruń – Gresta/Espack/Sadowska 3:4 (2:1)

Gresta: Wiśniewski 1, Ernest 1, Kaczkowski 1, Kocieniewski 1

MVP: Szymon Kocieniewski (Gresta/Espack/Sadowska)

Szał kart:

TAF: Złota: Kraśniewski, Srebrna: Zieliński, Brązowa: Kułacz

Gresta: Złota: Kocieniewski, Srebrna: Ernest, Brązowa: Kaczkowski

Na pierwszą bramkę przyszło w tym meczu długo czekać, bo obie ekipy podeszły do siebie z dużym respektem. Dopiero w dwunastej minucie jako pierwszy trafił Michał Kukowski. Na minutę przed przerwą piękną indywidualną akcją popisał się Karol Kułacz i torunianie prowadzili już 2:0. Gresta zdołała jeszcze zmniejszyć nieco straty, gdy dośrodkowanie Kocieniewskiego na gola zamienił Kaczkowski. W drugiej połowie torunianie ponownie zdobyli gola nie po jakiejś składnej akcji, ale przebłysku jednego zawodnika. Tomasz Zieliński minął zwodem obrońcę, popędził do przodu i huknął na 3:1. Wydawało się, że Gresta nie będzie już w stanie nawiązać walki. Tymczasem ekipa Grzegorza Fettera nie rzuciła się do huraganowych ataków, ale powoli i mądrze zdobywała każdy centymetr boiska. Nadzieję na dalszą walkę dał Wojtek Ernest, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego na 2:3. W końcówce zrobiły się już bardzo duże emocje. Ku uciesze publiczności na trybunach, Gresta doprowadziła do remisu 3:3 po golu Kocieniewskiego. Na tym jednak się nie skończyło. Po szalonej akcji w ataku, zagraniu Ernesta, najlepiej pod bramką Skibińskiego odnalazł się Tomasz Wiśniewski i na 26 sekund przed końcem meczu zdobył gola na 4:3 dla Gresty! Torunianie poprosili o czas i oczywiście wycofali bramkarza, ale nie zdążyli już odpowiedzieć. Tym samym nie ma już w Extralidze niepokonanej drużyny, dzięki czemu końcówka sezonu zapowiada się wprost wybornie!