Raf-Mix & Partnerzy – Proflex/Agnes/Agrokompleks/Roplast 4:6 (2:3)

Raf-Mix: Piotr Siekirka 2, Maciej Maśkiewicz 1, Maciej Sieradzki 1 (rzut karny).

Proflex: Tomasz Rogóż 2, Kamil Mosek 2, Patryk Stankiewicz 2.

Szał Kart:
Złota – Mosek (Proflex), Siekirka (Rafmix)
Srebrna – Rogóż (Proflex), Wanat (Rafmix)
Brązowa – Stankiewicz (Proflex), Sieradzki (Rafmix)

MVP meczu – Kamil Mosek (Proflex).

Na zakończenie 1. kolejki zmierzyli się wicemistrz i czwarty zespół poprzedniego sezonu. Emocji również nie brakowało. Bramkowe było 120 sekund między 7. a 9. minutą. Proflex po strzałach Kamila Moska, Tomasza Rogóża i Patryka Stankiewicza prowadził 3:1. Wicemistrz odpowiedział golem Macieja Maśkiewicza na 1:1. Gdyby dwie „setki” wykorzystał Marcin Napierała, to sytuacja Proflexu byłaby jeszcze lepsza. A tak jego przewagę do przerwy zmniejszył Maciej Sieradzki wykorzystując rzut karny. W 17. min. Raf-Mix szczęśliwie wyrównał po rzucie rożnym. Po strzale Jakuba Hapki piłka trafiła w słupek, a następnie w Piotra Siekirkę i wpadła do siatki. Proflex znów wyszedł na prowadzenie w 25. min. po szybkiej kontrze, którą uruchomił dalekim wyrzutem bramkarz Bogdan Ivachenko, a sfinalizował Kamil Mosek. Jednak radość z niego trwała krótko, bo szybko odpowiedział Piotr Siekirka. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 100 sekundach. Najpierw na 5:4 trafił Patryk Stankiewicz. Kropkę nad „i” postawił Tomasz Rogóż wykorzystując to, że Szymon Kmiecik podłączył się do gry ofensywnej kolegów zostawiając pustą swoją bramkę. Zatem zespół Michała Pamulaka odniósł ważne zwycięstwo, a przy okazji zrewanżował się Raf-Mix’owi za porażkę 1:4 w półfinale zeszłej edycji Stalex Ligi. W 1. kolejce pauzowała Gresta/Espack/Sadowska.

29 listopada 2020 19:20 Extraliga 2020/21