Żółte kartki: Pniewski, Piskorski, Krygier (Chełmża)
MVP: Burkiewicz (Raf-Mix)
Szał kart:
Raf-Mix: 1. Burkiewcz, 2. Majka, 3. Wanat
Chełmża: 1. Piskorski, 2. Krygier, 3. Zielniewski

Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem, ponieważ Raf-Mix czekał na zgłoszonego przez siebie gościa – Łukasza Burkiewicza, aby móc w ogóle wyjść w piątkę na parkiet. Mecz rozpoczął się bardzo dramatycznie, bo już na samym początku po ostrym zderzeniu z Tycjanem Pniewskim, Marcin Wanat padł na parkiet i z nosa poleciała mu krew. „Mały” udowodnił jednak, że jest prawdziwym wojownikiem i chwilę później pojawił się z powrotem na parkiecie i szybko zdołał otworzyć wynik meczu. W międzyczasie do ekipy Raf-Mix-a dołączył jeszcze Kajetan Wojciechowski. Po kilku minutach Raf-Mix prowadził już 2:0 po pięknym uderzeniu Tymoteusza Majki. W drużynie z Chełmży wyraźnie brakowało pauzujących za kartki Kamila Ciesielskiego i Łukasza Dormowicza. Tymczasem Raf-Mix poukładał sobie całkowicie grę i zdobył gola na 3:0 autorstwa „gościa” Łukasza Burkiewicza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie piłkarze z Chełmży zaatakowali nieco agresywniej, ale nadziali się przy tym na kontrę, którą golem na 4:0 zakończył Tymoteusz Majka. Tym samym jasne się już stało, że najbardziej utytułowany zespół w historii Stalex Ligi uratuje extraligowy byt. W samej końcówce piękną podcinką na 5:0 popisał się jeszcze Marcin Wanat. Bramkarz Szymon Kmiecik był bliski „zerka”, ale na kilkadziesiąt sekund przed końcem, stracił piłkę przy wyprowadzaniu i pokonał go bohater z meczu z Proflexem, Jacek Piskorski. Graczom Chełmży Futsal Team należą się jednak słowa uznania za podjęcie walki i sprawienie kilku niespodzianek w czternastym sezonie. Życzymy tej ekipie szybkiego powrotu do Stalex Extraligi.

10 października 2021 17:00 Extraliga 2020/21