Podsumowanie

Proflex/Agnes/Eko-Mur/Pol-Hem – Chestrefield Meble Dąbrowa Chełmińska 11:2 (4:1)

Proflex: Napierała 3, Rogóż 2, Januszkiewicz 2, Katerla 1, Nowicki 1, Górski 1, Papierowski 1

Chesterfield: Szugajew 1, Murawski 1

Żółte kartki: Papierowski (Proflex), czerwona kartka: Papierowski (Proflex) – za dwie żółte

MVP: Marcin Napierała (Proflex)

Szał kart:

Proflex: Złota: Napierała, Srebrna: Rogóż, Brązowa: Januszkiewicz

Chesterfield: Złota: Murawski, Srebrna: Bereza, Brązowa: Sarnowski

Proflex pokazał prawdziwy pokaz siły i to, że z meczu na mecz się rozkręca. Już po kilku minutach gry i golach Rogóża, Górskiego i Napierały, ekipa Michała Pamulaka prowadziła 3:0. Chesterfield odpowiedział bramką Szugajewa, ale w samej końcówce pierwszej połowy Daniel Katerla wykorzystał fatalny błąd Michała Wesołowskiego i podwyższył na 4:1. W drugiej połowie na parkiecie już totalnie dominował Proflex, który oddał łącznie 35 strzałów, przy zaledwie 12 uderzeniach graczy z Dąbrowy. Świetną partię rozgrywał Marcin Napierała, który zdobył 3 bramki i zaliczył dwie asysty. Do składu powrócił również Karol Misiaczek, a formę z poprzedniego sezonu ponownie pokazał Paweł Januszkiewicz. Od stanu 4:1 Proflex zdobył kolejne cztery gole i podwyższył na 8:1. Bramka Dawida Murawskiego na 2:8 na niewiele się zdała, bo zawodnicy Proflexu wyraźnie chcieli polepszyć bilans bramkowy przed ostatnią kolejką, co zresztą im się udało, bo strzelili kolejne trzy gole i zakończyli mecz w imponującym stylu, wygrywając 11:2. Warto jeszcze dodać, że doszło do nietypowej sytuacji z Piotrem Papierowskim, który wyraźnie zapragnął się „wykartkować”. „Papa” najpierw złapał żółtą kartkę za grę bez gwizdka, a kilka minut później specjalnie wszedł na parkiet z ławki rezerwowych jako szósty zawodnik. W ten sposób Papierowski nie zagra w meczu ostatniej kolejki z raf-Mix’em, który może zadecydować o tym, który z tych zespołów bezpośrednio awansuje do ćwierćfinałów.