Pastbruk/VOX Grudziądz – Feniks Łasin 6:4 (3:1)

Pastbruk: Michał Horna 2, Michał Majka 2, Sebastian Cyrankowski 1, Przemysław Nowaczek 1.

Feniks: Kacper Kurkiewicz 2, Oskar Śmigielski 2.

MVP meczu: Michał Majka (Pastbruk/VOX).

Pucharowe derby powiatu grudziądzkiego lepiej zaczął wicelider II ligi, który w 4. min. objął prowadzenie po strzale Kacpra Kurkiewicza. Do remisu mogli doprowadzić Michał Horna, Michał Majka i Sebastian Cyrankowski, ale nie udało im się to. W 7. min. Horna został doskonale obsłużony przez Remigiusza Chojnowskiego i było 1:1. Extraligowiec poszedł za ciosem i do przerwy wygrywał 3:1. W 8. min. gola zdobył Sebastian Cyrankowski, zaś cztery minuty później Michał Majka. W obu przypadkach asystował Paweł Górski. Łasinianie nie chcieli bez walki oddać awansu. W 2. połowie trzykrotnie łapali kontakt po strzałach Oskara Śmigielskiego (na 2:3 i 3:4) oraz Kacpra Kurkiewicza (4:5), jednak za każdym razem doświadczeni gracze z Grudziądza zdołali odpowiedzieć. Najpierw uczynił to Michał Horna (4:2), a potem Przemysław Nowaczek (5:3). Nadzieję na dogrywkę drugoligowcowi zabrał na 26 sekund przed końcem Michał Horna po podaniu Remigiusza Chojnowskiego.

20 stycznia 2024 19:00 Puchar Ligi 2023/24