Pantery/Gresta – Śródmieście Grudziądz 3:7 (2:2)

Pantery: Nikodem Cukrowski 1, Kacper Pryszło 1, Wojciech Sondej 1.

Śródmieście: Denis Rienkiewicz 2, Jakub Rulewski 2, Karol Kurzyński 1, Kamil Loduchowski 1, Patryk Loduchowski 1.

MVP meczu: Denis Rienkiewicz (Śródmieście).

Po raz pierwszy zaprezentowały się nam nowe Pantery, w stu procentach zmienionym składzie, choć część piłkarzy grało już w naszych rozgrywkach w innych drużynach. Z kolei zespół z Grudziądza debiutował w Stalex Lidze. Pierwsza połowa była wyrównana, z szansami z obu stron. W 2. min. Paweł Przybyłek ręką zatrzymał piłkę przed własną bramką po strzale Szymona Taczyńskiego. Sędzia początkowo nie wychwycił tego przewinienia, ale po sygnale od stolika sędziowskiego skorzystał z VAR-u. W efekcie grudziądzanin zobaczył czerwoną kartkę, zaś podyktowany przez arbitra rzut karny wykorzystał Nikodem Cukrowski. Do remisu siedem minut później doprowadził po indywidualnej akcji Denis Rienkiewicz. Pantery szybko odzyskały prowadzenie, a do siatki trafił Kacper Pryszło. Tuż przed przerwą do remisu ponownie doprowadził Rienkiewicz. W 2. połowie większą jakość w ofensywnie mieli piłkarze z Grudziądza, którzy między 18. a 21. min. odskoczyli na 5:2 po golu Karola Kurzyńskiego i dwóch Jakuba Rulewskiego. Nadzieję Panterom przywrócił w 24. min. Wojciech Sondej trafiając na 3:5. Potem miały one okazje na złapanie kontaktu, lecz zabrakło skuteczności lub szczęścia (słupek). W 26. min. szóstą bramkę dla beniaminka strzelił Kamil Loduchowski. Zespół Gresty jeszcze zagrał z „lotnym bramkarzem”, jednak ten manewr nie przyniósł spodziewanego efektu. W 29. min. historyczną victorię Śródmieścia w Stalex Lidze przypieczętował strzałem z połowy boiska do pustej bramki Patryk Loduchowski.

2 grudnia 2023 20:30 II Liga 2023/24