Orły Galportu: Kacper Piór 1, Patryk Kotala 1 (z rzutu karnego).
MVP meczu: Patryk Kotala (Orły Galportu).

Orły Galportu:
Złota: Patryk Kotala, Srebrna: Michał Igliński, Brązowa: Kacper Tarkowski.
FC Świecie:
Złota: Oliver Zaręba, Srebrna: Paweł Mądrzejewski, Brązowa: Tomasz Rogóż.

Pojedynek lidera z trzecim zespołem w tabeli przyniósł sporo emocji, udane interwencje bramkarzy, choć w 2. części chwilami na boisku było zbyt nerwowo. Na początku meczu lepsze okazje miały Orły, ale Norbert Frankiewicz, Kacper Tarkowski, Kacper Piór, Karol Misiaszek i Patryk Kotala nie zdołali pokonać Bartosza Piotrowskiego. Po drugiej stronie boiska nieudanie Kacpra Siudę lobował aktywny od początku Oliver Zaręba. W 6. min. bliski szczęścia był Kamil Kurkierewicz, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. 120 sekund później piłkarze FC Świecie wyszli na prowadzenie po dwójkowej akcji Dawida Szeflera i Pawła Mądrzejewskiego. Wynik otworzył ten drugi. Potem na 2:0 mogli podwyższyć Daniel Katerla i Tomasz Rogóż. W 13. min. Orły doprowadziły do remisu po dobrym wznowieniu gry z boku boiska. Kacper Tarkowski idealnie wypatrzył Kacpra Pióra, a ten z 7 metrów zaskoczył Piotrowskiego. Piłkarze FC mogli przed przerwą odzyskać prowadzenie, lecz Paweł Mądrzejewski nie wykorzystał rzutu karnego przedłużonego (obronił Siuda).

W 2. połowie oba zespoły dążyły do zdobycia kolejnych goli. Wynik mogli zmienić Zaręba, Szefler oraz Maciej Góra. W 21. min. Bartosz Piotrowski sfaulował przed swoją bramką szarżującego Karola Misiaszka. Po VAR-ze sędziowie podyktowali rzut karny, którego wykorzystał Patryk Kotala. Dwie minuty potem znów był VAR, bo Piotrowski zagrał ręką na 12 metrze. Sędziowie jednak nie ukarali go drugą żółtą kartką, bo wcześniej na środku boiska przez Frankiewicza został sfaulowany Zaręba. W 25. min. Patryk Kotala mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, jednak przestrzelił rzut karny przedłużony. Ostatnie cztery minuty FC Świecie grał z „lotnym bramkarzem” lub podłączającym się do akcji Piotrowskim, ale ten manewr nie przyniósł wyrównania. Najbliższy zdobycia gola był 40 sekund przed końcem Tomasz Rogóż, lecz kapitalnie interweniował Kacper Siuda. Wcześniej koledzy golkipera mieli cztery strzały do pustej bramki po przechwytach piłki, jednak wszystkie były niecelne. Dzięki wygranej Orły Galportu utrzymały 1. miejsce, jednak czy utrzymają je po tym weekendzie okaże się po niedzielnym hicie Raf-Mix – Gresta.

13 stycznia 2024 18:30 Extraliga 2023/24