Olimpia MG Eco Invest – Radbox/Ewamar/Kręgielnia 4:17 (1:9)

Olimpia: Bollin 1 (przedłużony karny), Klimek 1, Nowaczek 1, Nowicki 1

Radbox: Janus 4, Mądrzejewski 3, Reise 3, Makowski 2, Katerla 2, Piskorski 2, Kujawski 1

MVP: Paweł Mądrzejewski (Radbox)

Szał kart:

Olimpia: Bollin, P. Górski , Klimek

Radbox: Mądrzejewski, Janus, Piskorski

Dawno w Extralidze nie było takiego pogromu. Okazuje się, że porażka Olimpii z Grestą  nie była dziełem przypadku. Zespół Radboxa/Ewamaru zmontował natomiast bardzo silny zespół. Z doskonałej strony pokazali się nowi gracze – Oskar Kujawka i przede wszystkim najlepszy na boisku Paweł Mądrzejewski, dawny gracz Eurodrobiu Toruń. Trudno cokolwiek więcej skomentować przy takim wyniku. Po dwunastu minutach Radbox prowadził już 6:0 i dopiero wtedy gola dla Olimpii z przedłużonego karnego strzelił Bollin. Jeszcze przed przerwą Radbox dołożył kolejne 3 trafienia i był bliski dwucyfrówki już w pierwszej połowie. W drugiej części, gdy mecz był już rozstrzygnięty jedni i drudzy grali na luzie. Swoje strzelił Marcin Janus, choć jego dorobek jak na 9 oddanych strzałów mógł być jeszcze większy. Radbox/Ewamar stanowił jednak kolektyw w każdym calu, o czym może świadczyć liczba 12 asyst w całym meczu! Olimpia strzeliła bramkę na początku drugiej połowy i dwa gole pod koniec, ostatecznie zdobywając 4 bramki, ale utrata 17 goli to dla takiej drużyny bolesny cios, a Marek Muller osiągnął skuteczność zaledwie 45%, co oznacza, że ponad połowa strzałów w światło jego bramki wpadała do sieci. Teraz tylko wypada czekać, czy Radbox będzie w stanie zagrać na podobnym poziomie z mocniejszymi rywalami.