Noe-Trans/Rolmasz – Klub Podróżnika/Apis 5:1 (3:1)

Noe-Trans: Martin Gerke 2,Winowiecki 1, Jackowski 1, Kozicki 1.

KP/Apis: Szulc 1.

MVP meczu – Patryk Jackowski (Noe-Trans).

Dwaj najlepsi drugoligowcy zmierzyli się w meczu Pucharu Ligi. Zespół z Przysierska debiutował w tych rozgrywkach, bo wcześniej Dariusz Gerke nie zgłaszał do nich swojego zespołu. W 1. części skuteczniejsi byli zawodnicy Noe-Trans. W 4. min. wynik otworzył Patryk Winowiecki wykorzystując podanie Mateusza Orłowskiego. Pięć minut później na 2:0 strzałem zza pola karnego podwyższył Martin Gerke. W 13. min. składną akcję przeprowadzili Patrykowie Winowiecki i Jackowski. Piłkę wślizgiem do siatki skierował ten drugi. Piłkarze z Jeżewa w 1. połowie często dochodzili do sytuacji bramkowych, ale dobrze bronił Sebastian Junke. Dopiero w 14. min. znakomitym uderzeniem z ok. 15 metrów zaskoczył go Mateusz Szulc ustalając wynik do przerwy. Przez większość 2. części mało było płynnej gry i długo wynik nie zmieniał się, mimo że po 3-4 klarowniejsze okazje oba zespoły stworzyły. Kontaktowego gola mogli strzelić Grzegorz Ziółkowski i Mateusz Szulc. Po drugiej stronie boiska prowadzenie mogli podwyższyć Przemysław Kozicki (raz trafił z bliska w poprzeczkę), Mateusz Orłowski i Patryk Jackowski. W 28. min. kropkę nad awansem, po akcji Jackowskiego, postawił Przemysław Kozicki, a chwilę później końcowy wynik ustalił Martin Gerke. To pierwsza porażka w tym sezonie zespołu z Jeżewa, bo w II lidze wygrał dotychczas wszystkie pięć spotkań.

30 grudnia 2022 18:00 Puchar Ligi 2022/23