Noe-Trans Przysiersk – BS Skoda Auto Grudziądz 3:3 (3:3) – w karnych 4:3

Noe-Trans: Szczukowski 1, Kasperski 1, Orłowski 1 (z karnego)

Skoda: Majka 2, P. Górski 1

Żółte kartki: Chodyna, Fiałkowski, Muller, Stankiewicz, P. Górski (Skoda)

MVP: Michał Majka (Skoda)

Piłkarze Noe-Trans Przysiersk zostali bohaterami rundy barażowej i odnieśli jeden z większych sukcesów w historii swoich startów w Stalex Lidze, natomiast Skoda po odpadnięciu z trzecioligowcem w Pucharze Ligi, zanotowała jeden z najgorszych weekendów, zostając wyeliminowana przez drugoligowca z rozgrywek play-off. Początek absolutnie tego nie zapowiadał. Po trzech minutach i świetnych indywidualnych akcjach Majki i Górskiego, grudziądzanie objęli prowadzenie 2:0. Dopiero w 9’ minucie pierwszą bramkę dla Noe-Trans zdobył dopisany przed meczem Dawid Szczukowski, który był jednym z lepszych zawodników na parkiecie. W 12’ minucie gola na 2:2 dla Noe-Trans zdobył Marian Kasperski. Skoda odpowiedziała drugim trafieniem Majki, ale jeszcze przed przerwą rzut karny na gola, dającego remis 3:3 zdobył Mateusz Orłowski. W drugiej połowie obie drużyny zagrały już dużo ostrożniej w obronie, zdając sobie sprawę, że o wyniku rywalizacji może przesądzić jedna bramka. Sytuacji nie brakowało po obu stronach. Na 30 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry rzutu karnego przedłużonego nie wykorzystał Mateusz Orłowski i mecz zakończył się remisem 3:3. W dogrywce Skoda grała już z wyczerpanym limitem fauli, ale po dwóch minutach spotkało to również Noe-Trans. Bliżsi zdobycia bramki byli grudziądzanie, ale w drugiej połowie i dogrywce świetnie bronił Krystian Warczak. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki mimo bardzo emocjonujących wydarzeń. W serii rzutów karnych jako pierwszy pomylił się Mateusz Orłowski. Skoda wykorzystała dwa pierwsze karne i po dwóch seriach było 2:1 dla grudziądzan. W trzeciej serii pomylił się jednak Stankiewicz i przed ostatnią serią, był remis 3:3. Nerwy opanował Lonser, zdobywając gola, natomiast obok bramki uderzył Nowaczek i kolejna w tym sezonie sensacja stała się faktem! Skodzie pozostaje już jedynie liczyć, że wylosuje lucky looser’a w Pucharze Ligi. Jeśli tak się nie stanie, grudziądzan nie zobaczymy już w tym sezonie na parkiecie.