Metalbark: Zużydło 3, Madeja 2, Ejankowski 1, Pacek 1, Brzeziński 1, Wambier 1

Haber: Brzeziński 2, Rybacki 1

Żółta kartka: Andrearczyk (Haber)

MVP: Radosław Zużydło (Metalbark Bydgoszcz)

Po kilku latach przerwy ponownie na parkiecie Stalex Ligi pokazał się zespół z Bydgoszczy i od razu wszedł w sezon z mocnym przytupem. Tacy zawodnicy, jak Tomasz Ejankowski i Radosław Zużydło, którzy niegdyś zachwycali swoją grą, przypomnieli się kibicom w Świeciu w świetnym stylu. Obaj przyczynili się bardzo do zwycięstwa swojego zespołu. Melatbark od samego początku narzucił swój styl gry i dość szybko objął pewne prowadzenie 4:0 po golach Wambiera, Ejankowskiego, Madeji i Zużydło. Gracze Habra mieli momentami spore problemy z wyjściem nawet z własnej połowy. Bydgoszczanie natomiast grali bardzo zespołowo, o czym może świadczyć liczba asyst na koncie. Gdy gola na 5:0 zdobył Sebastian Pacek, stało się jasne, że Haber będzie już tylko walczył o przyzwoity wynik. W pierwszej połowie bramkę dla Habra strzelił Miłosz Brzeziński i do przerwy bydgoszczanie prowadzili 5:1. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal świetnie radził sobie duet Ejankowski – Zużydło. Na 6:1 podwyższył właśnie ten drugi, a gola na 7:1 po asyście Ejankowskiego strzelił Marcin Madeja. Bydgoszczanie dołożyli jeszcze kolejne dwie bramki, wychodząc na prowadzenie 9:1. W końcówce gdy nie musieli już forsować tempa, Haber zdołał jeszcze dwukrotnie odpowiedzieć, niwelując nieco wynik, co nie zmienia faktu, że inauguracji w przypadku tego zespołu wypadła dość blado.

28 listopada 2020 13:30 Eliminacje Gr. B 2020/21