Gresta: Czyszek, Komur, Kocieniewski, Kaczkowski

MVP: Karol Czyszek (Gresta)

Szał Kart:

Gresta: Czyszek (złota), Kaczkowski (srebrna), Komór (brązowa)

Haber: Adamczyk (złota), Piór (srebrna), Szymański (brązowa)

Gresta przystąpiła do tego meczu niemal w optymalnym składzie z powracającym po pauzie za czerwoną kartkę Karolem Czyszkiem, który później okazał się MVP całego meczu. Przeprawa z beniaminkiem Extraligi nie należała jednak dla Gresty do najprostszych. Haber od początku narzucił twarde warunki i już po niespełna minucie prowadził 1:0, gdy Semraua zaskoczył Jakub Adamczyk. Podobnie jak w poprzedniej kolejce z Pastbrukiem, Gresta dopiero po kilku minutach złapała właściwy rytm gry, a gola wyrównującego zdobył Karol Czyszek. Aktualni wicemistrzowie jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniu Mateusza Komura. Piłkarze Habra nie składali jednak broni i doprowadzili do wyrównania po pięknej bramce Kacpra Pióra, który mimo tego, że był pilnowany przez Kocieniewskiego oddał piekielny strzał nie do obrony dla Brajana Olkiewicza (zastąpił po przerwie Semraua). Gresta za wszelką cenę jednak chciała doprowadzić do zwycięstwa i wyszła ponownie na prowadzenie, tym razem po golu Kocieniewskiego. Haber grał jednak z ogromną determinacją i po raz drugi w tym meczu odrobił straty, gdy w ostatniej minucie gry, swoją drugą bramkę w meczu zdobył Jakub Adamczyk. Na tablicy ponownie pojawił się remis. Gresta grała jednak do końca o zwycięstwo. Na 30 sekund przed końcem meczu sędzia podyktował rzut wolny dla Gresty. Sztab poprosił o przerwę na żądanie, aby rozrysować akcję. Piłka po kilku wymianach ostatecznie trafiła do Piotra Kaczkowskiego, a ten na 20 sekund przed końcową syreną zdobył zwycięskiego gola dla Gresty.

8 stycznia 2023 17:00 Extraliga 2022/23