Gresta/Espack/Sadowska – GMD Plus Aut-Mor 5:3 (3:1)

Gresta: Ernest 2, Szpankiewicz 2 (obie z przedłużonych karnych), Czarnowski (samobójcza)

GMD: Mik 1, Medunytsia 1, Stankiewicz 1 (przedłużony karny)

Żółte kartki: Wiśniewski, Słaby, Kolmajer (Gresta), Morgaś, Medunytsia (GMD Plus)

MVP: Dawid Szpankiewicz (Gresta)

Drugi z półfinałów przyniósł znacznie więcej emocji, choć z początku nic tego nie zapowiadało. Gresta szybko, bo już w 3’minucie objęła prowadzenie po golu Wojciecha Ernesta. Kolejna bramka padła dopiero w 12’ minucie, gdy gola dającego remis, zdobył Radosław Mik. Końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do Gresty, która po golach Ernesta i Szpankiewicza z przedłużonego karnego objęła prowadzenie 3:1, którego nie oddała już do przerwy. W drugiej połowie Gresta straciła kontrolę nad meczem, podobnie jak w finale Pucharu Ligi. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale to GMD zdobyło gola na 2:3 po trafieniu Medunytsii. Obie drużyny wyczerpały przy tym limit fauli i w końcówce oglądaliśmy prawdziwy festiwal karnych przedłużonych. W 12’ minucie z przedłużonego trafił Patryk Stankiewicz, doprowadzając tym samym do remisu. Piłkarze GMD zwietrzyli wielką szansę na awans do finału i chcieli pójść za ciosem. Mieli ku temu doskonałe okazje, bo dwukrotnie wykonywali rzuty karne przedłużone, po tym, gdy Wojciech Ernest w nieco ponad minutę złapał trzy faule. Na szczęście dla Gresty z karnych przedłużonych pomylili się Mik i Ejankowski. Tymczasem po drugiej stronie boiska strzał z dziesięciu metrów na gola zamienił Dawid Szpankiewicz. Na 13 sekund przed końcem meczu piłka niefortunnie odbiła się jeszcze od Daniela Czarnowskiego i wpadła do siatki GMD. Ostatecznie Gresta zwyciężyła 5:3 i po raz pierwszy w swojej historii występów w Stalex Lidze zameldowała się w Wielkim Finale.

TK

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
1 marca 2020 19:00 PlayOff 2019/20

Film

Stalex Liga 13 01.03.2020 godz. 19:00 półfinał, GRESTA ESPACK SADOWSKA VS GMD PLUS AUT-MOR