Gresta/Espack/Sadowska – Chesterfield Meble Dąbrowa Chełmińska 6:7 (3:2)

Gresta: Wenerski 2, Jarantowicz 1, Czerwiński 1, Słaby 1, Kaczkowski 1
Chesterfield: Szugajew 4 (2 z przedłużonych karnych), D. Sarnowski 2, Bereza 1

MVP: Jakub Szugajew (Chesterfield)

Szał kart:
Gresta: Złota: Wenerski, Srebrna: Komur, Brązowa: Czerwiński
Chesterfield: Złota: Szugajew, Srebrna: Dawid Sarnowski, Brązowa: Bereza

Chyba dawno już w Extralidze nie zdarzyło się tak, że lider przegrałby z ostatnią drużyną w tabeli, ale dzięki temu rozgrywki są coraz bardziej emocjonujące. Już pierwsza połowa zapowiadała, że możemy być świadkami niespodzianki. Zespół z Dąbrowy objął prowadzenie po golu Dawida Sarnowskiego. Potem co prawda po trafieniach Czerwińskiego i Kaczkowskiego prowadzenie uzyskała Gresta, ale drugi gol Sarnowskiego dawał Dąbrowie remis. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem Gresty 3:2, po ładnym golu Jarantowicza. Prawdziwe emocje przyszły jednak w drugiej połowie, a w zasadzie w samej końcówce. Nic nie zapowiadało porażki lidera. Dąbrowa doprowadziła co prawda jeszcze do remisu 3:3. Potem jednak po dwóch bramkach Wenerskiego i golu Słabego, kończącym piękną akcję całego zespołu, Gresta wygrywała już 6:3 i zaczęła kontrolować przebieg meczu. Do końca spotkania pozostawały 4 minuty i chyba nikt poza piłkarzami Dąbrowy nie wierzył już w odwrócenie losów meczu. Tymczasem stało się zupełnie inaczej, a dużą w tym rolę odegrały stare grzechy Gresty, a więc głupie i niepotrzebne faule. Pościg Dabrowy rozpoczął jednak Dawid Bereza strzelając gola na 4:6. Wydawało się, że to tylko takie trafienie na pocieszenie, gdyby nie fakt, że Gresta zaczęła faulować na potęgę w krótkim okresie czasu. Mimo, że do końca meczu pozostała zaledwie nieco ponad minuta, po dwóch faulach, Dąbrowa w prezencie otrzymała dwa karne przedłużone. Oba wykorzystał bohater meczu Jakub Szugajew, doprowadzając do remisu 6:6. To jednak nie koniec. Zwodnicy Gresty nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć z faktu, że wypuścili z rąk zwycięstwo, a tu stracili nawet remis! Jakub Szugajew na kilka sekund przed końcową syreną w niesamowitym zamieszaniu podbramkowym zdobył siódmego gola dla swojego zespołu. Kolejna sensacja stała się faktem, a zespół z Dąbrowy Chełmińskiej zdobył swoje pierwsze punkty w historii startów w Stalex Extralidze.