GMD Plus/Ecopol/Aut-Mor – Świeckie Orły 4:8 (1:4)

Karty:

GMD – Urbański 5, Ejankowski 3, Czarnowski 1

Orły – Ratkowski 5, Góra 3, Prybiński 1

MVP – Ratkowski (Świeckie Orły)

Obecna rewelacja Extraligi, GMD Plus/Ecopol/Aut-Mor tym razem nie sprostała swojemu rywalowi. Już od pierwszych minut inicjatywę przejęły Orły. W pierwszym kontakcie z piłką wynik otworzył Misiaszek, wykorzystując dobre podanie od Prybińskiego. Kiedy w 8 minucie sprytnym strzałem wynik podwyższył Śliwiński, mogło się wydawać że będzie to łatwy mecz dla Orłów. Kiedy tuż po wznowieniu drugiej połowy Prybiński pokonał Piotrowskiego podwyższając na 5:1, chyba wszyscy myśleli że jest już praktycznie po meczu. Wtedy to nastąpiło odrodzenie brązowego medalisty. Kiedy to przy grze z wycofanym bramkarzem, właśnie Piotrowski strzelił gola na 4:5 wszyscy mogli sobie przypomnieć wczorajszy mecz Orłów z Radboxem i mieć pewnego rodzaju deja vu. Tym razem jednak Orzełki wyciągnęły wnioski i skuteczniej kontrowały rywali. Mecz sezonu jak narazie rozegrał Ratkowski, który zakończył zawody z dorobkiem 3 bramek i 2 asyst, zgarniając zasłużenie tytuł MVP meczu.