GMD Plus/Ecopol/Aut-Mor – Świeckie Orły 2:4 (1:2)

GMD – Stasikowski 1, bramka samobójcza 1

Orły – Śliwiński 2, Igliński 1, brama samobójcza 1

MVP – Śliwiński (Świeckie Orły)

Przed rozpoczęciem tego meczu dało się słyszeć, że to podopieczni Roberta Góry stoją w pozycji faworyta. Mistrz rundy zasadniczej odebrał jeszcze puchar za zwycięstwo i rozpoczęliśmy sportowe emocje. Od pierwszych sekund mentalną przewagę uzyskały Orły, które za sprawą Śliwińskiego oraz po golu samobójczym prowadziły 2:0. GMD próbowało grać swoje, co przynosiło efekty w pierwszej części sezonu. Sygnał do ataku dał Stasikowski, ustalając wynik do przerwy na 2:1. Drugie 15 minut miało podobny przebieg. Ton wydarzeniom na placu gry nadawały Orły, które nie zamierzały odpuścić takiej szansy. Stasikowski wraz z powracającym do naszej ligi Medunytsia bili głową w mur. Trafienie Iglińskiego na 3:1 spowodowało, że do ataku podłączył się bramkarz Piotrowski. Bardzo często w takich sytuacjach szukać trzeba uderzenia z daleka. Na taką próbę zdecydował się Śliwiński uderzając do pustej bramki. Zespół Świeckich Orłów w półfinale czeka teraz rywalizacja z Grestą/Espack/Sadowska, a więc z pewnością nie łatwe zadanie. Samo jednak dostanie się do Gali Finałowej trzeba traktować w formie świetnego wyniku.

20 lutego 2022 15:00 PlayOff 2021/22