Pastbruk Vox Grudziądz – GMD Plus AUT-MOR 5:1 (1:0)

Pastbruk: Rybiński 2, Chojnowski 2, Bollin 1

MVP: Bartosz Rybiński (Pastbruk)

Szał Kart:

Pastbruk/VOX: Bujak (złota), Rybiński (srebrna), Chojnowski (brązowa)

GMD/Aut-Mor: Stasikowski (złota), Górzyński (srebrna), Ovsiak (brązowa)

Grudziądzanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w Stalex Lidze. W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane i więcej sytuacji stworzyło sobie GMD, ale świetnie w bramce spisywał się Ireneusz Bujak. Grudziądzanie groźnie kontrowali. Po jednym z takich ataków wywalczyli rzut rożny, po którym piłka trafiła do Chodyny, który świetnie asystował do Chojnowskiego. Pastrbruk wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca pierwszej połowy. Drugą połowę dobrze rozpoczęli grudziądzanie, którzy szybko podwyższyli na 2:0 po golu Bartosza Rybińskiego. GMD zmniejszyło straty po trafieniu Macieja Górzyńskiego. Końcówka meczu zrobiła się bardzo nerwowa, bo wynik cały czas był na styku. Piłkarze GMD chcąc poprawić wynik musieli ryzykować i Bartosz Piotrowski coraz częściej gościł na połowie Pastbruku. Grudziądzanie tylko na to czekali i wreszcie wykorzystali dobry moment do przeprowadzenia kontry, którą golem na 3:1 zakończył Remigiusz Chojnowski. W końcówce GMD rzuciło już wszystko na jedną kartę, a Pastbruk w ostatnich sekundach dołożył jeszcze dwa trafienia niemal do pustej bramki, których autorami byli Rybiński i Bollin. Pastbruk odniósł zatem pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a GMD doznało drugiej porażki z rzędu.