Chełmża Futsal Team – Radbox/Ewamar/Kręgielnia/Mini Leasing 1:7 (1:2)

Radbox: Piskorski 3, Katerla 1, Szefler 1, Janus 1, Reise 1

MVP: Arkadiusz Piskorski (Radbox)

Szał kart:

Chełmża: Pniewski, Rybacki, K. Ciesielski

Radbox: Piskorski, Katerla, Szefler

Chełmża przystąpiła do meczu mocno osłabiona bez pauzującego za kartki Dormowskiego oraz Łagodzińskiego i Grodzickiego. Mimo to w pierwszej połowie ekipa CHFT dobrze się trzymała, choć przewaga optyczna Radboxa była bardzo zauważalna. Początek meczu to doskonały popis Arkadiusza Piskorskiego, który otworzył wynik w 4’ minucie, a kilkadziesiąt sekund później w pojedynkę zabrał piłkę Brandtowi i podwyższył na 2:0. Mimo wielu prób Radbox nie podwyższył przewagi, a nawet stracił gola po strzale Tycjana Pniewskiego. Warto dodać, że między słupkami bramki Radboxa zadebiutował Łukasz Zapała. Radbox zgłosił też jako gościa Dawida Szeflera, który należał do wyróżniających się zawodników. W drugiej połowie wreszcie Radbox przypieczętował swą przewagę bramkami. Stało się to bardzo szybko, ponieważ trzy gole padły na przestrzeni niespełna trzech minut. Po trafieniach Katerli, Piskorskiego i Szeflera, Radbox objął już wyraźnie prowadzenie 5:1 i mógł kontrolować mecz. W 7’ minucie pięknym golem na 6:1 popisał się Marcin Janus po asyście Piskorskiego i jasne się już stało, że Radbox nie da sobie zabrać wygranej. Widząc to sztab szkoleniowy Radboxa postanowił jeszcze przećwiczyć pewne warianty taktyczne, gry z wysuniętym wysoko bramkarzem. Przyniosło to efekt w postaci siódmego gola, którego strzelcem okazał się Adam Reise. Chełmża natomiast nie wykorzystała karnego przedłużonego, którego zmarnował Kamil Ciesielski.

27 grudnia 2020 19:30 Extraliga 2020/21