WILK ŚWIECIE – FENIKS ŁASIN 1:39 (1:23)

Wilk: Maciej Pawelec 1.

Feniks: Kacper Kurkiewicz 12, Hubert Marszałek 8, Cezary Mrozowski 5, Ermanno Gubała 5, Oskar Śmigielski 3, Patryk Jaskólski 2, Radosław Kopecki 2, Nikodem Worytko 1, Filip Kurczewski 1 (samobójcza).

MVP meczu: Kacper Kurkiewicz (Feniks Łasin).

Piłkarze z Łasina odnieśli najwyższe zwycięstwo tego sezonu i najwyższe swoje w Stalex Lidze, choć na zdobycie pierwszego gola potrzebowali 137 sekund. Worek rozwiązał Cezary Mrozowski. Kolejne bramki padały już często przy biernej postawie w obronie młodzieży Wilka. W 9. min. było już 10:0, a trzy minuty potem 20:0. Przy 22:0 Wilkom wyszła kontra, która przyniosła historycznego gola w naszej lidze. Jego autorem był Maciej Pawelec, który wygrał pojedynek sam na sam z Aleksandrem Sokólskim. Wynik do przerwy ustalił Oskar Śmigielski. W 2. połowie obraz gry był podobny. Łasinianie strzelili kolejnych pięć goli, ale później mieli pięciominutową blokadę. Na 30. bramkę czekaliśmy do 26. min., a zdobył ją Morozowski. W końcowych minutach zawodnicy Feniksa dołożyli jeszcze 9 goli. Mocno chcieli przełamać „40”, lecz ostatecznie im się to nie udało. Dodajmy, że w tym meczu oddali 100 strzałów przy czterech rywali. Królem polowania okazał się Kacper Kurkiewicz, który strzelił 12 bramek i zaliczył 8 asyst. Wilk przy 33:1 miał sytuację na drugiego gola, ale tym razem Pawelec jej nie wykorzystał. Warto pochwalić bramkarza Davida Carpio, który co prawda wpuścił 26 goli, ale 26 strzałów obronił.

16 grudnia 2023 17:30 II Liga 2023/24