TAF Toruń – GMD Plus/Aut-Mor 3:7 po dogrywce (3:4, 2:1)

TAF – Przypis 2, Kraśniewski 1

GMD – Mik 3, Wietrzykowski 1, Medunytsia 1, Ejankowski 1, Ratkowski 1

MVP – Mik (GMD Plus/AUT-Mor)

Wspaniała przygoda w play-offach zespołu GMD Plus trwa. Kolejnym skalpem na ich drodze jest nie lada przeciwnik, bo obrońca tytułu toruński TAF ! Już przed meczem w kuluarach można było usłyszeć o problemach kadrowych torunian, jednak na pewno nie mamy zamiaru odbierać GMD wielkiego sukcesu, jakim jest awans do półfinału rozgrywek. Początek meczu nie zapowiadał sensacji. Prowadzenie 2:0 TAF-u wydawało się niezagrożone. Z każdą mijającą minutą można było jednak zauważyć rozpędzające się GMD przy słabnącym TAF-ie. Gol Medunytsii przed przerwą dodał sporo sił witalnych. Bramki Ejankowskiego i Wietrzykowskiego spowodowały, że wszyscy zaczęli wietrzyć wiktorię zespołu, który wygrał II ligę. TAF może mieć pretensje sam do siebie, gdyż dwukrotnie Kraśniewski nie wykorzystał rzutów karnych przedłużonych. Gol Ratkowskiego w końcówce dał dogrywkę. W niej mieliśmy “one man show” w wykonaniu Radka Mika. Ten gracz skompletował hattricka pomagając swoim kolegom w największej chyba w historii sensacji ligi wyrzucając poza burtę mistrza z Torunia. Wielkie brawa należą się również Markowi Bernackiego, który w kilku sytuacjach ratował swój zespół przed stratą goli.