TAF Toruń – Chesterfield Meble Dąbrowa Chełmińska 7:4 (1:3)

TAF: Przypis 2, Jankowski 2, Suchocki 1, Kraśniewski 1, Zieliński 1

Chesterfield: Bereza 2, Szugajew 1, D. Sarnowski 1

Żółte kartki: Szugajew, Murawski (Chesterfield)

MVP: Maciej Jankowski (TAF)

Szał kart:

TAF: Złota: Jankowski, Srebrna: Suchocki, Brązowa: Śliwiński

Chesterfield: Złota: Bereza, Srebrna: D. Sarnowski, Brązowa: Murawski

Zespół z Dąbrowy Chełmińskiej, chcąc utrzymać się w Extralidze musiał dokonać niemożliwego i pokonać TAF Toruń. Tymczasem przez około 20 minut zanosiło się na prawdziwą sensację! Beniaminek mimo, że grał z jednym rezerwowym, nastawił się na kontry i po sześciu minutach i golach z szybkich ataków Szugajewa i Berezy, prowadził 2:0! Torunianie momentami bili głową w mur, a świetnie w bramce spisywał się Ivanczenko. TAF zdobył pierwszego gola dopiero 28 sekund przed przerwą, ale na 12 sekund przed syreną zdążył odpowiedzieć jeszcze Dawid Sarnowski i do przerwy Dąbrowa prowadziła sensacyjnie 3:1! W drugiej połowie gracze z Dąbrowy wyraźnie jednak opadli z sił. Po kilku minutach i golach Przypisa i Suchockiego, torunianie najpierw doprowadzili do wyrównania, a po golu Macieja Jankowskiego wyszli naprowadzenie 4:3. To wyraźnie podcięło skrzydła graczom z Dąbrowy, którzy zaczęli tracić gole seriami. TAF dołożył szybko trzy kolejne bramki i prowadząc 7:3 rozstrzygnął właściwie to spotkanie. Honorowego gola w końcówce zdobył jeszcze Bereza. Chesterfield Dąbrowa Chełmińska powtórzył zatem trudny los beniaminków i pożegnał się z Extraligą, ale na pewno pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, a wszyscy na długo zapamiętamy mecz z Grestą, gdzie spadkowicz, jako jedyny pokonał najlepszy zespół Extraligi.