Śródmieście Grudziądz – Przyjaciele z Boiska Bysław 5:1 (3:1)

Śródmieście: Mateusz Cieszyński 1, Adrian Szumachowski 1, Bartosz Krzak 1, Denis Rienkiewicz 1, Jakub Rulewski 1.

Przyjaciele: Aleksander Kufel 1.

Od początku inicjatywę przejęli grudziądzanie, którzy jednak w pierwszym kwadransie strzelili tylko trzy gole. Wynik otworzył w 5. min. technicznym strzałem Mateusz Cieszyński. Na 2:0 podwyższył 90 sekund później z rzutu wolnego Adrian Szumachowski. W ekipie z Bysławia najlepszy był bramkarz Aleksander Kufel, który miał kilka świetnych interwencji. W 11. min. Kufel zaskoczył swojego konkurenta strzałem zza połowy boiska. Kontaktowy gol nie dodał skrzydeł jego kolegom. W 12. min. Bartosz Krzak zmienił lot piłki po próbie z dystansu Jakuba Rulewskiego podwyższając na 3:1. Przed przerwą Aleksander Kufel obronił jeszcze rzut karny przedłużony wykonywany przez Szumachowskiego. Na początku 2. części bysławianie zagrali odważniej w ofensywie. Dwie szanse na kontaktowego gola miał Fabian Dębicki, zaś Norbert Parszyk groźnie kropnął z dystansu, ale bramkarz Śródmieścia Piotr Piechocki był czujny rehabilitując się w pełni za wpuszczoną wcześniej bramkę. Grudziądzanie szukali również kolejnych trafień, lecz brakowało im precyzji. Dopiero w 24. min. Denis Rienkiewicz na raty zdobył gola na 4:1. Trzy minuty potem rywali nadziei pozbawił Jakub Rulewski ustalając wynik końcowy. Dodajmy, że w sumie zawodnicy z Grudziądza oddali w tym meczu 48 strzałów, w tym 31 celnych przy zaledwie 16 rywali (9 celnych).

16 grudnia 2023 18:30 II Liga 2023/24