Śródmieście Grudziądz – Haber Team 5:12 (0:7)

Śródmieście: Bartosz Krzak 2, Łukasz Lazurek 2.

Haber Team: Guladi Kokoladze 5, Adrian Kaczorowski 3, Przemysław Modrzyński 1, Miłosz Węgierek 1, Dominik Rybacki 1, Kacper Sapa 1.

MVP meczu: Guladi Kokoladze (Haber Team).

Haber Team wystawił na baraż mocny skład z dawno niewidzianym Gruzinem Guladi Kokoladze na czele. Zabrakło tylko Damiana Rybackiego, który w tym samym czasie grał w sparingu Wdy Świecie z Elaną Toruń (1:0). Extraligowiec objął prowadzenie w 2. min. po strzale z rzutu wolnego Adriana Kaczorowskiego. Jednak potem przez osiem minut nie potrafił go poprawić. Grudziądzanie coraz śmielej atakowali i mieli szanse na remis, lecz nie wykorzystali ich Bartosz Krzak, Karol Kurzyński, Łukasz Lazurek i Denis Rienkiewicz. O losach awansu przesądziło ostatnich pięć minut 1. połowy, gdy podopieczni Jerzego Siemienieckiego znokautowali drugoligowca strzelając sześć goli. Dwa zdobył Kaczorowski, a po jednym Kokoladze, Przemysław Modrzyński, Miłosz Węgierek i Dominik Rybacki. Po przerwie był już radosny futsal z obu stron z mnóstwem sytuacji. Pod bramką Śródmieścia największe zagrożenie robił Guladi Kokoladze, który w sumie w całym spotkaniu oddał 16 strzałów pięciokrotnie pokonując Piotra Piechockiego. Haber Team prowadził dwa razy różnicą 9 goli (10:1, 12:3), ale ambitni piłkarze z Grudziądza na pożegnanie ze Stalex Ligą zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

27 stycznia 2024 17:00 Baraż 2023/24