RAF-MIX&Partnerzy – FC Świecie 3:6 (2:2)

Raf-Mix: Kraśniewski 1, Mierzejewski 1, Kot 1

FC Świecie: Góra 3, Mądrzejewski 1, Rogóż 1 Reise 1

MVP: Mateusz Góra (FC Świecie)

Szał Kart:

Raf-Mix: Mierzejewski (złota), Hapka (srebrna), Kraśniewski (brązowa)

FC Świecie: Góra (złota), Rogóż (srebrna), Zapała (brązowa)

Raf-Mix przystąpił do meczu bez Olafa Wójtowicza, który przez piątek i sobotę grał w turnieju w Płocki, gdzie został najlepszym zawodnikiem zawodów. Pojawił się natomiast w składzie Krystian Kraśniewski, który był jednym z wyróżniających się zawodników. To właśnie po golu Kraśniewskiego, Raf-Mix wyszedł na prowadzenie. Zespół FC Świecie wyrównał w dość niecodzienny sposób. Raf-Mix stworzył dobrą okazję po której mocno uderzał Filip Mierzejewski. Zapała obronił w tak niekonwencjonalny sposób, że piłka od razu odbijając się od niego trafiła do Adama Reise, który popędził na bramkę i zdobył gola wyrównującego. Pierwsza połowa mogła się podobać. Ekipa FC Świecie objęła prowadzenie po golu Mateusza Góry. Szybko jednak wyrównał Filip Mierzejewski, który wykorzystał podanie od Kraśniewskiego. Do przerwy mieliśmy więc remis 2:2. Na początku drugiej połowy oglądaliśmy już dużo gorsze widowisko z większą liczbą fauli i przerw w grze. Impas przerwali wreszcie gracze FC Świecie, którzy ponownie wyszli na prowadzenie po indywidualnej akcji Tomasza Rogóża. Po chwili na 4:2 podwyższył Mateusz Góra po podaniu Tomasza Prejsa.  Raf-Mix robił wszystko, aby wyrównać, grając coraz częściej z Szymonem Kmiecikiem na połowie przeciwnika. Niestety dla aktualnych mistrzów, to właśnie akcja z ich bramkarzem w roli głównej, przesądziła właściwie o losach meczu. Kmiecik, mając już żółtą kartkę za faul poza polem karnym, przerwał akcję przeciwników blisko bocznej linii boiska, ale wracając pod własną bramkę odrzucił piłkę w niesportowy sposób. Nie umknęło to uwadze sędziego, który za to zagranie ukarał go drugą żółtą kartką. Raf-Mix tracił więc dwa gole i w samej końcówce musiał grać jeszcze w osłabieniu. W bramce z konieczności stanął Kamil Domański, którego pokonali jeszcze Paweł Mądrzejewski i Mateusz Góra. W ostatnich sekundach gola na otarcie łez dla Raf-Mix’a zdobył jeszcze Sergiusz Kot. FC Świecie został w ten sposób liderem Extraligi, a Mateusz Góra udowodnił po raz kolejny, że staje się prawdziwym liderem drużyny.

8 stycznia 2023 18:00 Extraliga 2022/23